Аналіз виховної роботи Комишівського закладу загальної середньої освіти за 2023/2024н.р.
Система виховної роботи закладу заснована на ідеї педагогіки життєтворчості, сприяє становленню і розвитку особистості учня, створенню ситуації успіху та самореалізації дитини. У закладі створено громадсько-освітній простір виховання дітей: виховання в атмосфері добра і творчості, взаємодопомоги і взаємоповаги, що дає суспільству модель ціннісних відносин.
Виховна робота протягом 2023/2024 навчального року була спрямована на виконання завдань, поставлених Конвенцію про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства», Законом України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Наказ Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 № 1646 "Про деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти", основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, лист МОН «Про здійснення превентивних заходів серед дітей та молоді в умовах воєнного стану в Україні » від 13.05.2022 р. No 1/5119-22, концепція патріатичного виховання державна цільова соціальна прорграма національно-патріотичного виховання на період до 2025 року. Національна стратегія розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі (СХВАЛЕНО Указом Президента України від 25 травня 2020 року № 195/2020), Концепція «Безпечна і дружня до дитини школа».
Основною метою у вихованні здобувачів освіти у 2023/2024 навчальному році є продовження формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти ворогам Батьківщини та асоціальним впливам, вміння вирішувати особисті проблеми, творити себе і оточуючий світ.
Головним завданням є національно – патріотичне виховання молоді на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей.
Пріоритетними напрямками є формування гармонійно розвиненої і національно свідомої особистості, здатної до саморозвитку, наділеної глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними і патріотичними почуттями.
Виховна діяльність здійснювалась у відповідності до наступних ключових напрямів:
- військово-патріотичне виховання;
- громадсько-правове виховання;
- екологічне виховання;
- художньо-естетичне виховання;
- родинно-сімейне виховання;
- моральне виховання;
- профорієнтаційне виховання;
- превентивне виховання
- формування здорового способу життя;
- розвиток творчих здібностей.
Виховна робота в закладі здійснюється за такими орієнтирами:
- ціннісне ставлення до себе;
- ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;
- ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
- ціннісне ставлення до праці;
- ціннісне ставлення до природи;
- ціннісне ставлення до культури та мистецтва.
В межах цих орієнтирів проводяться шкільні свята і виховні заходи. Виховну роботу здійснювали на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі саме здорового способу життя, через пропаганду духовних надбань українського народу, через заходи, спрямовані на виховання любові до рідної землі, на осмислення самовизначення у виборі професії.
Виховна робота в закладі проводилась з урахуванням науково-методичної проблеми школи: «Формування загально соціальних компетентностей учнів у процесі виховання, шляхом залучення до творчої діяльності».
Увага педагогів навчального закладу приділялася вихованню гармонійної особистості, чуйності, людяності, терпимості і небайдужості; сприяння формуванню навичок толерантної поведінки, поваги до своїх батьків; поглиблення знань учнів про права дитини; виховання любові і поваги до рідної землі, сприяти розумінню необхідності захищати і берегти навколишнє середовище.
Із метою вирішення цих завдань із класними керівниками 1-11 класів проведено ряд методичних заходів (круглі столи, семінари), відбулись засідання метод об’єднання класних керівників (керівник Коваль С.В.), на яких розглянуто наступні питання:
Тема: Особливості організації виховної роботи в умовах воєнного стану на 2023/2024 н. р.
1.Визначення основних напрямків методичної та виховної роботи закладу на 2023/2024 н. р.
2.Ознайомлення з нормативно-правовими документами, Листами та наказами МОНУ в галузі освіти на 2023/2024 н. р. Опрацювання Методичних рекомендацій з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2023/2024 навчальному році
3. Корегування та затвердження плану роботи МО класних керівників на 2023/2024 н. р.
4.Методичні рекомендації щодо проведення першого уроку.
5.Про планування роботи у напрямку національно-патріотичного виховання.
6.Особливості змішаної та дистанційної роботи класних керівників. Класне керівництво в умовах воєнного стану: інструменти, виклики, можливості.
Тема: «Впровадження програми медіа грамотності як концептуальна умова розширення освітнього простору та реалізаціх концепції національно-патріотичного виховання школярів в умовах воєнного стану»
1.Опрацювання головних аспектів Стратегії національно –
патріотичного виховання на 2020 – 2025 роки та її реалізації в роботі класних керівників.
2. Основні принципи медіа грамотності – важливої компетентності сучасного вчителя. Як розпізнати фейк?
3.Патріотичне виховання через призму уроків звитяги.
4. Відвідування та аналіз відкритих виховних заходів
Тема: «Особистісно-соціальні компетентності класного керівника як один із шляхів запоруки безпечного освітнього середовища вільного від будь яких форм насильства, проявів булінгу та дискримінації»
1.Роль класного керівника у створенні безпечного освітнього середовища
2.Гуманізація освітнього процесу як один з напрямків подолання мобінгу, булінгу та кібербулінгу в учнівському середовищі (консультація психолога)
3.Круглий стіл. Виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного і психічного здоров’я.
Тема: «Формування в учнів культури поведінки та спілкування, навчання їх способів розв'язання конфліктів»
1.Культура мобільного віртуального спілкування. Безпечний он-лайн простір в умовах воєнного стану. (Доповідь класного керівника)
2.Організація індивідуальної роботи з профілактики правопорушень серед підлітків. ( Соціальний педагог)
3.Відвідування виховної години класного керівника.
4.Обговорення заходу, висновки та пропозиції.
5.Практикум для класних керівників щодо визначення способу розв`язання конфліктних ситуації в класних колективах. Методи роботи з агресивними дітьми (Практичний психолог)
Тема:«Мотивація до реалізації особистісного, творчого лідерського потенціалу учнів у сучасний період»
1.Інформаційно-ресурсне забезпечення виховного процесу класним керівником в умовах діджиталізації суспільства. (Доповідь класного керівника)
2.Формування особистості майбутнього громадянина на засадах гармонійного розвитку індивідуальних особливостей (Обмін досвідом класних керівників, керівників гуртків)
3.Аукціон ідей. Технологізація волонтерської роботи у сучасних умовах, підтримка та сприяння в реалізації волонтерських проєктів, спрямованих на заохочення учнівської молоді до благодійних соціальних, інтелектуальних, творчих ініціатив на благо України
4.Формування лідерських якостей школярів шляхом залучення їх до розвитку учнівського самоврядування (консультація психолога)
5.Творчий звіт класних керівників, що атестуються: «Мої педагогічні знахідки».
6.Методичні перегуки. Огляд та вивчення науково-методичної літератури з теми засідання
7.Підведення підсумків роботи методичного об’єднання класних керівників. Проблеми, їх вирішення, пропозиції.
Виховний процес здійснювали 17 класних керівників, педагог-організатор Бурдужа В.І., заступники директора з навчально-виховної роботи Іордакеску Д.А., заступники директора з виховної роботи Петренко Т.П., педагоги.
Особлива роль в організації виховної діяльності в закладі освіти належить класним керівникам. Діяльність класного керівника регламентується «Положенням про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 6 вересня 2000 року № 434, затвердженим в Міністерстві юстиції України 26 вересня 2000 року за №659/4880, наказ МОН України від 29 червня 2006 року №489 «Про затвердження Змін до Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 липня 2006 року за №791/12665. Планування виховної роботи здійснено класними керівниками у відповідності до плану роботи школи, затвердженого радою школи протокол №1 від 30.08.2023р.
Протягом навчального року результати роботи публікувалися на сторінці нашого закладу у Фейсбук та на сайті закладу.
Проблеми організації виховної роботи розглядалися на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорові, засіданнях методичних об’єднань класних керівників, засіданнях ради закладу.
При школі діють 9 гуртків за інтересами художньо-естетичного, еколого-натуралістичного, декоративно-ужиткового, та хореографічний, від ДЮСШ діють секції «Волейбол», «Теніс», «Шашки», «Шахи».
У школі створено систему виховання здорового способу життя, яка сприяє розвитку фізичних якостей учнів. Велика увага приділяється питанню організації спортивно-масової роботи.
Напрямок «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави».
Патріотизм сьогодні є нагальною потребою і для людей, і для держави, оскільки високий рівень патріотизму громадян забезпечить повноцінний гармонійний розвиток як особистості в державі, так і суспільства в цілому.
Саме тому для колективу нашої школи національно-патріотичний напрямок під час воєнного стану був і залишається пріоритетним.
Реалізація діяльності національно-патриотичного напряму здійснювалась через заходи, які були передбачені річним планом роботи і враховували особливості виховання особистості та відображалися в системі загальношкільних заходів, органів учнівського самоврядування, роботі з батьками. Результати роботи національно – патріотичного напрямку публікувалися на сторінці нашої школи у Фейсбуці та на сайті закладу.
Комишівський заклад підтримав акцію "Перше вересня без квітів". Замість куплених букетів вчителям принести хто скільки може грошової допомоги бійцям ЗСУ, які охороняють наш спокій, вдень і вночі. Було зібрано 11074 грн.
З метою патріотичного виховання молоді і підтримки бойового духу наших воїнів, в Комишівському ЗЗСО відбувся збір монет на потреби оборони країни. Сума зібраних коштів була перерахована на спецрахунок Національного банку, відкритий для потреб сил оборони України. Протягом двох місяців кожен учень школи та педагогічний працівник міг передати для допомоги українським військовим монети номіналом 10, 50 копійок та 1, 2, 5, 10 гривень, також зібрані неплатіжні монети 5, 25 копійок. Під час акції зібрано та передано на спец рахунок в Ощадбанк 1200 (одна тисяча двісті) гривен.
На передодні Новорічних свят учасниками старшої вікової групи рою «Незламні» під керівництвом Ботошану І.П., було виготовлено окопні свічки нашим героям, купили гігієнічні засоби, шкарпетки, а також діти написали вітальні листівки, малюнки які були відправлені на фронт.
В закладі організовано благодійний ярмарок в рамках акції «Допомога ЗСУ» під час якого було зібрано 25000 грн.
З метою формування національної свідомості, любові до рідної землі, Міжнародного дня миру було проведено години спілкування, виховні години
«Безцінне слово – мир, страшне слово - війна», «День Миру», «Мир на землі – радість у родині», «Вчимося жити у мирі і злагоді», «Хай буде мир у нашій рідній Україні», «Голосуємо за мир», інформаційна хвилинка «Ми – єдині, ми – за мир» 2-4 клас, між учнями 5-6 класів було організовано конкурс малюнків на асфальті «Діти України за мир на Землі». Також учнями 7-8 класів під керівництвом класних керівників долучились до акції «Голуб миру». Учнями було виготовлено голуби які вони подарили молодшим школярам.
13 листопада, до Всесвітнього дня доброти, учні 1 класу провели особливий день. Почався він з ранкової зустрічі, а закінчився уроками мистецтва, де діти малювали і дарували всім сонечко доброти.
Трагедія Бабиного Яру є нагодою не тільки згадати жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, формування в українському суспільстві атмосфери толерантності, міжнаціональної та міжрелігійної злагоди та порозуміння, в закладі були проведені наступні заходи: «А Бабин Яр мовчить…», «Трагедія Бабиного Яру-трагедія українського народу», «Бабин Яр: історія, пам’ять», «Бабин Яр: без права на забуття».
З метою шанування мужності і героїзму захисників України, військових традицій та перемог українського народу, в школі було проведено різні заходи до дня «Захисників та захисниці України»: класні години «Ми нащадки козаків», «Земле моя українська, ми солдати і захисники твої!», «Наша слава - наша гордість», «Вшанування мужності і героїзму», «Ми нащадки козацької слави», «Ми дякуємо нашим захисникам».
Виховні години до «Дня Гідності та Свободи України»: «Хай залишиться в пам’яті навік», «Згадаємо всіх поіменно», «Голгофа голодної смерті».
«День пам’яті жертв Голодомору» – участь здобувачів освіти у Всеукраїнській акції запали свічку.
Тематичні години спілкування присвячені до Дня Збройних сил України: «Мужність та відвага крізь віки», «Майбутні захисники Вітчизни», «За Україну, за її волю!».
Державне свято День Соборності України учні школи відзначали урочисто та патріотично. Для школярів 1-11 класів були проведені тематичні уроки, виховні години, круглий стіл національного-патріотичного спрямування: «Україна – єдина країна», «Єднання заради Незалежності», «Маленькі українці за єдину країну», «Шлях до Соборності», «Україна – це я, Україна – це ти», «Єдина країна – Єдиний народ», «Я люблю Україну».
Згідно плану роботи школи в кінці січня пройшов «День пам’яті героїв Крут», були проведені виховні години, відео лекторій «Бій під Крутами», «Вшановуємо пам'ять Героїв Крут», «Ніколи не плач», «Пам’ятаємо про Крути», «Що означає бути патріотом України?».
З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, прищеплення любові до Батьківщини, виховання національно-патріотичної свідомості, розвитку бажання стати гідними громадянами України в закладі було проведено цикл заходів присвячених Революції Гідності: інформаційна хвилина «Сучасні борці за гідність України»; уроки мужності «Вони боролись за єдність України», «Гідності хай промінь не згасає»; виховні години «Пам’ятаємо подвиг Героїв Небесної Сотні», «Герої нашого часу»; година пам'яті «У їхніх серцях жила Україна»; інтерактивна виховна година «Нескорені, чиї душі на небесах»; години спілкування «Тісніше станьте, сильні духом, під прапором одним», «Небесна сотня: історія безстрашних», «Зима, що нас змінила»; перегляд та обговорення відеоматеріалів: «Сильніше, ніж зброя», «Небесна сотня. Юні ангели».
З метою вшанування мужності та героїзму захисників нашої Батьківщини, вираження подяки українським добровольцям «До дня українського добровольця», було проведено виховні години, бесіди, уроки пам’яті.
В квітні було проведено година історії «Чорнобильська катастрофа»», година пам’яті і скорботи «Живий плач мертвої зони».
Рій «НЕЗЛАМНІ» середньої вікової групи під керівництвом виховника Перчуна В.П., Петренко Т.П. та педагога організатора приймали участь у другому етапу Всеукраїнської дитячої-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – 2024 року за напрямками, відповідно з вимогами гри - «Відун», «Рятівник», «Ватра» за тематикою «Слава Героям!». В квітні-травні рій молодшої групи «Комишівські козачата» (керівник Урсу А.А.) також прийняли участь у Всеукраїнській військово- патріотичній грі «ДЖУРА».
Здобувачі освіти та працівники закладу проводить щоденно о 9 год. 00 хв. загальнонаціональну хвилину мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок агресії російської федерації проти України.
Напрямок «Ціннісне ставлення до праці, природи»
Питання екологічного виховання в умовах сьогодення теж набуло не аби якої актуальності.
Належним чином у школі організована краєзнавча та природоохоронна робота. З метою навчити дітей бачити красу рідного краю щорічно школа організує акції «Парад квітів біля школи», «Зелена школа».
Заклад освіти долучився до Загальнонаціональної акції єднання та віри «Випускники-2024 року для майбутніх поколінь».
Цей крок єдності –це символ нашим воїнам на передовій щодо незламної віри в нашу Перемогу! Цей крок – підтримка загальноєвропейської зеленої Угоди (Green Deal). Учні 11 класу оновили шкільний парк та придбали 15 дерев Сакури під керівництвом директора школи Кокош В.І. та класного керівника Ботошану І.П.
Кожного року, в жовтні та квітні місяцях, учнями 1-8 класів під керівництвом педагогів – організаторів, класних керівників здійснюється волонтерська робота по прибиранню паркової зони нашого села, санітарне прибирання прибережної смуги озера Китай.
Рій «НЕЗЛАМНІ» та учні школи долучилися до акції «Чисте довкілля». Екологічне виховання молодого покоління є надзвичайно актуальним в наш час. В рамках акції проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану довкілля - його озеленення та благоустрій. Завдання нашої школи - виховання в кожного учня свідомого ставлення до природи, почуття відповідальності за довкілля як загальнолюдську цінність.
Команда агітбригади «Ekolife» під керівництвом педагога організатора Бурдужа В.І. прийняла участь у заході екологічної просвіти «Земля наш спільний дім».
Вже традиційним стало проведення в нашій школі конференції до Міжнародного Дня водно-болотних угідь під керівництвом вчителя біології Гельмана В.М. та вчителя географії Ліскевич О.І.. Юні екологи 10-их класів представили цікаву інформацію про представників водно - болотних угідь нашої місцевості. Діти з цікавістю брали участь у обговоренні питань з даної теми. Завершальним етапом заходу став перегляд цікавого й пізнавального відеофільму «Віртуальна мандрівка – озера Китай». Педагоги-організатори організували Конкурс малюнків та фотографій «Краса водних екосистем».
Здобувачі освіти школи прийняли участі в наступних акціях: «Допоможи птахам взимку», «Годівничка», «День зустрічі птахів», «Чисте подвір'я – чисте село», «До чистих джерел», «Ріки мого дитинства», «Прибережні смуги». У районній виставці досягнень юних натуралістів «Щедрість рідної землі» та «Ялинка», наші учні щорічно займають призові місця. Колектив школи та учні нагороджені грамотами управління освіти та ЦДЮТ.
Напрямок «Ціннісне ставлення до культури і мистецтва»
Формування естетичної культури, переконань та ідеалів естетичного сприймання та емоційного ставлення до прекрасного, духовного збагачення учнів, виховання художнього смаку, бажання вносити прекрасне у життя, примножувати культурно-мистецькі надбання народу, формування ціннісного ставлення до мистецтва, підтримки талановитих школярів, розвиток їх мистецьких здібностей, на території школи протягом року проведені наступні шкільні заходи:
- Свято першого дзвоника;
- «Вогник миру 2023»;
- День вчителя;
- Посвята в першокласники;
- «День збройних сил України!»
- «День святого Миколая»;
- Новорічні свята ;
- «Каса маре»;
- Свято «Мерцішор» - майстер клас;
- «Нумо, дівчата» - 8 березня;
- 8 травня – «День пам’яті та примирення»;
- «День вишиванки»;
- «День матері»;
- «Вогник миру 2024»;
- «Прощавай початкова школо!»;
- «Прощавай Букварику»;
- «Прощавай школо!» - останній дзвоник;
- 1 Червня – День захисту дітей - «Ми діти твої, Україно!»1-6 класи
А також участь школи в різноманітних районних конкурсах і святах.
Формування здорового способу життя.
У сучасному суспільстві життя і здоров’я людини визначається абсолютними вищими цінностями. Здоров’я розглядається як показник цивілізованості, який відображає рівень соціально-економічного розвитку суспільства.
В школі постійно ведеться профілактична, інформаційна - просвітницька робота з пропаганди здорового способу життя. У цьому напрямку було проведено:
Щороку в закладі проводиться місячник «Увага! Діти на дорозі!». В рамках цього місячника в школі пройшли профілактичні заходи з безпеки дорожнього руху відповідно до плану. Головною метою місячника є збереження життя і здоров’я дітей на дорогах. Щоб нагадати дітям Правила дорожнього руху, призабуті за літній період, класні керівники провели першого вересня Єдиний урок з правил безпечної поведінки на дорозі. Протягом вересня відбулися конкурси плакатів, малюнків «Наш друг – дорожній рух». Пройшов показ мультфільмів «Азбука дорожньої безпеки» (для учнів 1-5 кл.) та документального фільму «Ціна неуваги. Присвячується пішоходам» (для учнів 6-11 кл.). Серед учнів 7-х класів було проведено турнір знавців правил дорожнього руху.
Тиждень пропаганди здорового способу життя було організовано конкурс плакатів, фотографій «Головне в іміджі – це здоров’я», «Я обираю здоров’я» під керівництвом педагогів - організаторів між учнями 6-8 класів. Психологом та вчителем основ здоров’я було проведено години спілкування, бесіди, тренінги: «Здоровий спосіб життя – це важливо», «Здорова дитина – здорова країна», «Вейпінг – шкідливо, чи ні?». Класними керівниками було організовано перегляд відеороликів «Профілактика шкідливих звичок». Медичною сестрою школи було проведено бесіди «Профілактика шкідливих звичок», «Дотримання норм харчування» а також практичне заняття «Надання першої долікарської допомоги».
1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІдом, практичний психолог школи Бурдужа В.І. підготувала ряд заходів. Учні 1-11 класів прийняли участь у загальношкільній акції «Дерево толерантності», прикріпивши червону стрічку на символічне дерево, яке свідчить про те, що учні ознайомлені з цією проблемою. Також, голова учнівського парламенту Анастасія Ботошан провела вікторину «Що потрібно знати про СНІД». Інтерактивний тренінг «Маршрути безпеки» в 9-11 кл., де учні визначали можливі способи зараження СНІДом, та визначали способи уникнення зараження. Класні керівники проводили години спілкування на тему «СНІД: подумай про майбутнє - обери життя», «Толерантне ставлення оточуючих до ВІЛ- інфікованих».
Соціальним педагогом школи Ліскевич С.О. та практичним психологом Бурдужа В.І. було проведено тренінги, бесіди на теми «Протидія булінгу, правила безпечної роботи в мережі Інтернет», «Інтернет - користь чи прихована небезпека», «Розумне та безпечне використання Інтернет –ресурсів», «Безпека дітей в Інтернеті» з учнями 7-10 класи.
Соціальним педагогом, практичним психологом та класними керівниками в школі організовано акцію «16 днів проти насильства». Було проведено профілактичні бесіди з учнями, тренінги " Я не для продажу", "Я толерантна людина", класні години на теми " 16 днів проти насильство" 4 - А клас, "Мир без насильство", та оформлено колаж "Наші долоні проти насилля". Було організавано з учнями перегляд мультфільмів з коментування з учнями 1- ого класу.
У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) у школі були проведені години спілкувння на теми: «Стежиною добра», «Квітка толерантності», «Умій дружити», «Хто така толерантна людина?», «Толерантність у нашому житті», «Толерантність – основа взаємодії»; заняття з елементами тренінгу «Всі ми різні, всі ми рівні». Психологом школи Бурдужа В.І. було проведено анкетування учнів 7,8-х класів «Толерантна ти людина». Соціальний педагог разом з практичним психолог у 4-Б класі було проведено годину спілкування " Твори добро - добро й до тебе прийде"; у 6-А виховна година "Планета толерантності"; у 8 класі пройшла психологічна година " Ми всі разом, але різні".
З метою організації роз’яснювальної роботи серед здобувачів освіти з питань поводження в екстремальних умовах, впливу наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в закладі освіти з 27.05.2024 року по 31.05.2024 пройшов «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності». Під час тижня було проведено виховні години, інформаційні хвилинки, години спілкування, інтерактивні уроки, бесіди-тренінги, веб-квести, конкурс малюнків, диктанти, конференції, бесіди з переглядом відеоматеріалів, а саме: відеолекторій “Безпека в побуті”, бесіда “Небезпека купання в забруднених водоймах”, інформаційний дайджест “Ознаки небезпечних територій”, інформаційні хвилинки «Сигнали небезпеки», «Правила поведінки під час надзвичайних ситуацій», «Дії під час повітряної тривоги», «Як і коли спрацьовує система повітряної тривоги», «Порядок дій учасників освітнього процесу» 1-11 класи. пішоходів» - 11 клас.
Усі заходи, що проходили в рамках тижня знань з безпеки життєдіяльності, сприяли усвідомленню значення безпеки дітей, допомогли всім учасникам освітнього процесу узагальнити свої знання про вміння діяти у надзвичайних ситуаціях.
Аналіз роботи учнівського самоврядування «БАШТІНА».
Учнівське самоврядування – це організація життя дитячого колективу, який сприяє виробленню в учнів почуття господаря в своїй школі, вихованню в них товариської взаємодопомоги, організаторських якостей шляхом залучення до управління.
Метою самоврядування є спільна колективна творча справа, яка об’єднує навколо себе максимальну кількість учасників, дає можливість кожному спробувати свої сили, розкрити здібності і можливості. Робота комісій направлена саме в таке русло щоб згуртувати учнів, сприяти самореалізації їх здібностей та організувати їх позашкільне життя.
Кожне міністерство шкільного парламенту має вчителя-координатора, голову та заступника. Протягом року міністерства працювали над проектами, завдання яких були виконані на достатньому рівні. Були в роботі і недоліки через брак досвіду та недостатньо налагоджену співпрацю координаторів та учасників проекту.
Шкільний парламент працював згідно з річним планом роботи та загальношкільним планом виховної роботи. Дотримуючись напрямків виховної роботи школи, вересень був присвячений національно-патротичному вихованню. Було проведено перше засідання учнівської ради, на якому, затверджено план роботи та Статут учнівського самоврядування на 2023-2024 н.р.
Лідери учнівського самоврядування організовували ряд загальношкільних заходів, а саме:
- Відкриття та закриття шкільного року «Вогник миру»;
- посвята першокласників у школярі;
- акція «Цікаве дозвілля – чисте довкілля»;
- акція «Посади дерево»;
- акція «Трудовий десант»;
- організація ярмарків на підтримку ЗСУ;
- виготовлення оберегів, малюнків та написання листівок воїнам;
- «День святого Миколая»;
- «Новий рік»;
- Свято «Мерцішор»;
- «День миру».
Кожного місяця учнівське самоврядування «Баштіна» організовує засідання та підводить підсумки проведеної роботи
У межах місяця з превентивного виховання, з ініціативи учнівського самоврядування, організовано конкурс малюнків та плакатів до Дня миру. Плідно підготувалися до тижня пропаганди за здоровий спосіб життя та безпеки життєдіяльності.
У листопаді проведено ряд акцій «Хвиля доброти», «День толерантності» та правова вікторина «Знай свої права та обов’язки».
Лідери учнівського самоврядування та вчителя української мови та літератури Федченко Л.П. та Коваль С.В. активно підготувалися до Дня української писемності та мови. Проведені презентації пам’яток письма, конкурс поезії, літературних газет.
Учнівське самоврядування прийняло активну участь у фестевалі дитячої та юнацької творчості «Чисті роси».
До дня Святого Миколая для учнів 1-4 класів було проведене шкільне свято «Хто такий Миколай?». Для учнів було приготовлено флешмоб, вікторину та маленький сюрприз в вигляді солодощів.
Завершила І семестр творча галерея новорічних газет і привітань «З новим роком!».
Активними учасниками проведення тижня здоров'я. Оформлення фотовиставки, проведення спортивного змагання для 1-4-х класів, вікторина «Азбука здоров'я», конкурс малюнків.
День Рідної мови – з кожним роком ми стараємося зробити це свято більш яскравіше. Лідери учнівського самоврядування талановиті , креативні тому кожне свято не проходить без їх допомоги оформлення сцени та театралізована вистава «Soacra cu trei nurori».
Допомога учнівського самоврядування «БАШТІНА» у підготовці всіх загальношкільних заходів у закладі освіти.
Учнівське самоврядування працює в тісному зв’язку з педагогічним колективом, адміністрацією школи. Діти вчаться відчувати відповідальність, проявляти ініціативу, допомагати один одному.
Учнівське самоврядування забезпечує дитині право на свободу вибору ціннісної позиції, формує установку на подолання дисгармонії в досвіді, поведінці, спілкуванні, діяльності; сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки, формуванню в учнів організаторських та управлінських умінь, ефективному входженню в доросле життя. Діти стають не пасивними спостерігачами життя, а його учасниками. Шляхом залучення учнів до роботи в органах учнівського самоврядування відбувається підготовка активних громадян держави.
Для проведення підсумків різних видів контролю за станом виховної роботи використовуються такі форми: накази, індивідуальні бесіди, винесення відповідних питань на засідання педагогічної ради, методичні об’єднання класних керівників.
Протягом року відвідані гурткові заняття, виховні заходи, перевірено журнали та плани гурткових занять, виконання плану виховної роботи. Заняття усіх гуртків, мають чітку структуру, методично грамотно побудовані. Використовуються різноманітні форми проведення та інноваційні технології.
З метою забезпечення відповідності діяльності школи державним стандартам та надання допомоги вчителям у підвищенні рівня виховної роботи, у школі постійно здійснюється управління та внутрішкільний контроль за системою виховної роботи.
Аналізуючи стан виховної роботи школи варто сказати, що пріоритетними на сучасному етапі є:
- виховання патріотизму, громадянських якостей особистості;
- використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності та в навчально-виховному процесі школи;
- збереження морального, фізичного та психічного здоров’я підростаючого покоління;
- розвиток у дітей творчих здібностей, підтримка обдарованих дітей.
Аналіз виховних заходів свідчить про те, що виховна робота в закладі проводиться в цілому на достатньому рівні. Система виховної роботи охоплює весь педагогічний процес - навчальні заняття, позаурочну діяльність учнів і повною мірою сприяє вирішенню мети і завдань виховної діяльності педагогічного колективу. У цілому завдання, поставлені на 2023-2024 н. р., виконані.
АНАЛІТИЧНИЙ ЗВІТ
про роботу пришкільного табору «Curcubeul» Комишівського ЗЗСО
Відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», наказу по школі від 17.05.2024р. «Про організацію роботи пришкільного табору «Curcubeul» денного перебування в літній період 2024р.» та з метою організації змістовного дозвілля учнів, корисної зайнятості дітей у літній період 2024р. було організовано та відкрито з 3 червня по 16 червня пришкільний табір відпочинку для учнів початкової школи у кількості 133 учня.
Відповідальними за організацію роботи було призначено вчителів початкової та середньої школи Чаленко Л.П., Бринза М.І., Бурдужа Л.І., Попа М.Н., Омельченко А.В., Урсу А.А., Рогожа С.О., Ліскевич О.І., Кушнір Є.І., Перчун Д.В., Федченко Л.П., Перчун В.П.- вчитель фізичної культури та Коневець В.В. – вчитель музичного мистецтва. Учні перебували в пришкільному таборі з 09.00 до 13.00 години.
Основне завдання, яке поставили вчителі перед початком роботи табору: виховання культури спілкування, розкриття творчих здібностей учасників табору спонукання до саморозвитку та самовдосконалення. Вчителі обирали різні форми занять для забезпечення учнів знаннями з різних тем, які будуть корисними в школі та у соціумі.
Робота літнього пришкільного табору була спланована за тематичними днями, а саме: «День знайомства», «День казки», «День захисту природи», «Олімпійський день», «День головного убору, «День подорожі», «День суконь», «День творчості», «День безпеки життєдіяльності».
Всі види діяльності здійснювалися відповідно до плану та режиму роботи табору. Вихованці табору були розподілені відповідно до віку на шість загонів: І загін – «Світлячки», ІІ загін «Посмішка» ІІІ загін - «Сімейка», ІVзагін – «Патріоти», Vзагін- «Адреналін», VІ загін-«Сонечко»
Ранок учні розпочинали свою роботу з хвилинки здоров’я та ранкової гімнастики, які проводилися на свіжому повітрі.
Кожного дня дітям пропонували насичену й цікаву програму, яку ретельно готували вчителі. Діти розважалися та показували свої здібності. Крім загально табірних заходів, вихователі загонів проводили виховні бесіди, вікторини, брейн – ринги та ігри. Різноманітність форм та методів роботи сприяло розвитку спостережливості і творчої самостійності дітей, вихованню в них фізичної витривалості, зміцненню відносин у колективі, взаємовідповідальності, зміцненню здоров’я.
В останній день відбулась урочиста лінійка, на який діти мали можливість поділитися враженнями від відпочинку, а також отримати грамоти та солодощі.
Під час роботи табору працівники та діти дотримувались правил техники безпеки та санітарно-гігієнічних вимог. Всі заходи в пришкільному таборі проводились з урахуванням особливостей фізичного та розумового розвитку дітей.
Про аналіз виховної роботи за І семестр 2022/2023 н.р.
Комишівського закладу загальної середньої освіти
Виховна робота у І семестрі 2022-2023 н.р. була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя , на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі ,мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.
Виховна робота в школі спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», основних аспектів Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.
Виконувались основні засади Концепції національної системи виховання дітей та молоді у національній системі освіти, положення програми Міністерства освіти та науки України «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 кл. загальноосвітніх навчальних закладів України», Концепція громадянського виховання, національна Програма патріотичного виховання та інші.
Колектив закладу ставив собі за мету – виховувати морально здорову, духовно багату, різнобічно розвинуту людину, яка поважає й любить рідну землю, культуру свого народу; громадянина правової держави, який знатиме й поважатиме закон. Увага педагогів навчального закладу приділялася вихованню гармонійної особистості, чуйності, людяності, терпимості і небайдужості; сприяння формуванню навичок толерантної поведінки, поваги до своїх батьків; поглиблення знань учнів про права дитини; виховання любові і поваги до рідної землі, сприяти розумінню необхідності захищати і берегти навколишнє середовище.
Аналіз стану виховної роботи показав, що всі класні керівники планують виховну роботу з класом: обраний напрям та виховна проблема, над якою працюють протягом року; складені психолого-педагогічні характеристики класів; визначені завдання на навчальний рік. Складено графік проведення виховних годин, які проводилися у зручний для дітей та класних керівників час. Класні куточки оформлені відповідно до вимог.
Протягом І семестру 2022-2023 н.р. класними керівниками,вчителями та педагогом-організатором проведена достатня виховна робота: виховні заходи, виставки малюнків, тематичні тижні, відзначення пам'ятних дат (відео- та фото-звіти розміщувалися на соціальній сторінці Файсбук та на сайті школи). Учні школи залучались до активної участі в різноманітних шкільних та районних заочних заходах, що сприяло розвитку індивідуальних здібностей та особливостей учнів, розвитку їх талантів.
Особлива увага в школі приділялася національно-патріотичному вихованню.
Із метою формування почуття патріотизму у підростаючого покоління,особливо в наш час, поглиблення знань дітей з історії рідного краю, залучення учнівської молоді до краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи, у школі склалася і діє система національно-патріотичного виховання учнів.
До Всесвітнього дня Миру, що відзначається 21 вересня, між учнями 2-4 було проведено конкурс малюнок на асфальті «Діти України за мир на Землі» під керівництвом педагогів-організаторів. Учні 9-Б класу класів долучились до акції «Голуб миру» де разом з класним керівником було виготовлено голуби миру, які вони подарували молодшим школярам.
Напередодні Дня українського козацтва та Дня Захисника України, з метою популяризації українських традицій, любові до рідної землі у закладі було проведено
- Вогник миру під гаслом «Миру-Мир», присвячений воїнам світла – Захисникам та Захисницям України;
- Створення привітальних листівок – 6-А, 9-А класи;
- Малюнки від наймолодших здобувачів освіти 1-4 класи;
- Розгляд відеофільму «Цікаві факти про запорозьких козаків та могутніх характерників» 8-Б клас;
- Розважальне свято «Козацькі розваги» 9-11 класи;
- Вікторина «Який з тебе козак» - 5-А клас;
- Ярмарок присвячений онлайн - челенджу до Дня захисника та захисниць 8-11 класи;
- Виставка – хронологія «Мужність і відвага крізь покоління»;
- Відео побажання від рію «Незламні» - 10 клас;
- Тематичні виховні години: «Ми нащадки твої Україно!» - 11 клас; «Слава козакам» - 7 клас
- Інформаційні хвилинки «Дякуємо, Вам, наші захисники!» - 8-А, 8-Б клас
Змістовні заходи провели класні колективи 3-А (класний керівник Урсу А.А.) та 7-го класів (класний керівник Коваль С.В.) до Дня Збройних Сил України.
На виконання листа № 03/01-13/1027 від 22.09.2022 управління освіти Саф’янівської сільської ради та з метою патріотичного виховання молоді і підтримки бойового духу наших воїнів, в Комишівському ЗЗСО відбувся благодійний ярмарок та збір монет на потреби оборони. Сума зібраних коштів була перерахована на спецрахунок Національного банку, відкритий для потреб сил оборони України. Протягом двох місяців кожен учень школи та педагогічний працівник міг передати для допомоги українським військовим монети номіналом 10, 50 копійок та 1, 2, 5, 10 гривень, також зібрані неплатіжні монети 5, 25 копійок. Під час акції зібрано та передано на спец рахунок в Ощадбанк 1660 (одна тисяча шістсот шістдесят) гривен. Найактивнішими учнями під час збирання монет були учні 9-А класу (класний керівник Гросу В.Г.) та учні 4-А класу (класний керівник Чаленко Л.П.)
Благодійний ярмарок пройшов в школі в рамках челенджу «Освіта_Одещини_вдячна_героям». Протягом одного тижня всі класні колективи, батьки та педагоги долучилися до приготування смачної випічки, тістечок, кексів та різних смаколиків, вирішив власноруч допомогти нашим захисникам. Випічку, дитячі поробки, чай та соки продавали на великій перерві.
Ярмарок був проведений в три етапи: 10 жовтня – 8-11 класи, 17 жовтня – початкова школа, 20 жовтня – 5-7 класи.
Класними колективами було зібрано кошти: 1 клас – 1730 грн., 2 клас – 1050 грн., 3-А клас – 435 грн., 3-Б клас - 622 грн., 4-А клас – 530 грн., 4-Б клас – 1000 грн., 5-А клас – 1165 грн., 5-Б клас – 450 грн., 6-А клас – 1233грн., 6-Б клас – 550 грн., 7 клас – 900 грн,, 8-А клас – 805 грн., 8-Б клас – 719 грн., 9-А клас – 1219 грн., 9-Б клас – 528 грн., 10 клас – 500 грн., 11 клас – 609 грн. Також до збору коштів долучились й вчителі: В.І.Кокош, А.Д.Бондар, Г.О.Скутельник, С.В.Коваль. Всього зібрано – 14500 грн.
Водночас, сума зібраних коштів мала бути більшою, але через ракетні обстріли, проведення ярмарку довелось відкласти декілька разів.
9 листопада, у День української писемності та мови, учні 10 класу та вчителі залучилися до активної участі в написанні радіодиктанту національної єдності.
21 листопада до Дня Гідності і Свободи в школі було проведено тематичні виховні заходи, учні переглянули документальні фільми про події на Майдані.
З метою гідного вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу в роки голодомору 1932-1933 р.р. для девятикласників було проведено урок пам’яті «Голодомор 1932 – 1933 років» на якому учитель історії Д.А.Іордакеску розповила про події, що відбувалися на території України у період 1932 – 1933 років, зачитавши спогади очевидців трагедії 1932 – 1933 років, також були згадані події на теренах Бесарабії 1947-1948 рр.
Педагогічний колектив школи проводить значну роботу по правовому та моральному вихованню учнів. Учителі на уроках і виховних годинах прищеплюють повагу до Конституції України, державних символів, прав і свобод громадян.
З метою сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю, виховання у них поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини,підвищення ролі бібліотек у відновленні історичної пам’яті народу, вихованні гідності і патріотизму з 01.10.2022 по 31.10.2022н.р. у бібліотеці Комишівського ЗЗСО проходив «Місячник шкільних бібліотек.»
Проведення місячника - це чудова нагода привернути увагу учнів до шкільної бібліотеки, адже без спільних зусиль неможливе успішне перетворення шкільної бібліотеки на сучасну бібліотеку ХХІ ст., що допомагає школярам досягати успіхів у навчанні. У рамках проведення місячника - для учнів підготовлено і проведено ряд заходів: день відкритих дверей у бібліотеці, урок-екскурсія «Чарівна кімната» для учнів 1 класу, посвята в читачі «Стану книзі добрим другом», на якому учнів- другокласників прийняли до лав читачів та ознайомили з бібліотекою, з правилами користування книгами. До кожного свята, значної історічної події в шкільній бібліотеці було організовано тематичні виставки : «Сторінки Революції Гідності», «Пам’ятаємо – перемагаємо!», «Збройна агресія РФ в Україні», виставка фотографій «Село моє, мій дивосвіт!», виставка фотографій к міжнародному дню Чорного моря «Цікаві факти про Чорне море»
Проводиться робота з попередження дитячого травматизму серед учнів. Проведено планові бесіди, інструктажі. Із метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх, у вересні було проведено Всеукраїнські рейди: «Урок» та «Увага! Діти – на дорозі!», Тиждень безпеки дорожнього руху.
Адміністрацією закладу та класними керівниками проводиться робота з батьками та учнями щодо попередження правопорушень серед неповнолітніх: відвідування сімей удома, профілактичні бесіди з питань навчання та виховання учнів. Соціальний педагог, практичний психолог школи індивідуально працюють з батьками та учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги, з ними проводиться робота щодо корекції поведінки.
З метою соціального захисту дітей, запобігання безпритульності та бездоглядності, педагогічним колективом постійно здійснюється контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. На постійному контролі перебуває шкільна документація (книги обліку відсутніх, класні журнали, медичні довідки, письмові пояснення батьків щодо причин відсутності дітей на уроках), проводяться рейди контролю за відвідуванням, за наслідками проведеної роботи зроблено детальний аналіз стану відвідування учнями школи, у кінці семестру видано відповідний наказ по школі.
Протягом І семестру 2022-2023 н.р. у школі активно продовжувала роботу Рада профілактики правопорушень та бездоглядності. Відбулося 2 засідання ради, на яких розглядалися питання порушення Статуту школи, відвідування навчальних занять, робота класних керівників щодо попередження жорстокості та насильства над дітьми, розгляд конфліктних ситуацій. Батькам були надані рекомендації щодо виховання та навчання дітей, організації вільного часу.
Школа підтримує тісний зв'язок з правоохоронними органами, представники яких проводять профілактичні бесіди зі школярами.
18 жовтня відзначався Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Щоб привернути увагу, розповісти про ризики, на які наражаються українці, соціальним педагогом Валентиною Неденко та практичним психологом Валентиною Бурдужа проведено заняття щодо протидії торгівлі людьми для учнів 9 класу. Його мета - підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища, проінформувати про організації, куди можна звернутися за допомогою.
13 листопада у Всесвітній день доброти було проведено виховні заходи «Я вірю в силу доброти» та «Добро починається з тебе», а до Всесвітнього дня дитини, який відзначається 20 листопада, - виставку малюнків.
У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників освітнього процесу з 14 по 18 листопада в нашій школі проходив Тиждень толерантності. Протягом тижня практичним психологом та соціальним педагогом для учнів 1- 4 класів проведені розвиваючі заняття «Крокуємо у світ толерантності», «Виховуємо толерантність », «Ми різні, але разом», для учнів 5-6 класів - тренінгове заняття «Толерантність в колективі».
Велика увага в школі приділяється естетичному вихованню учнів. Протягом І семестру 2022-2023 н.р. організовувалися різноманітні заходи, які формували в учнів естетичні погляди, смаки, почуття прекрасного, розкривали нові таланти: Вогник Миру, привітання та он-лайн вітальня до Дня вчителя, відеопривітання до Дня Захисника України, розважальна новорічна програма для учнів всіх ланків. Весело і дзвінко пройшли і новорічні ранки в школі, до яких активно залучилися колективи учнів 10,11-х класів та актив організації самоврядування «Baștina» на чолі з педагогами організаторами. З учнями 5-Б та 6-Б кл. був проведений виховний захід до Дня Святого Миколая на якому пролунали вірші і пісні про Миколая, учні нарядили «дерево бажань» і за це отримали солодкі подарунки. На передодні Різдвяних свят, вихованці гуртка «Фольклористика»(керівник Ботошану І.П.) було виготовлено обереги нашім героям, діти написали вітальні листівки які було відправлено на фронт.
Питання екологічного виховання в умовах сьогодення теж набуло не аби якої актуальності.
Належним чином у школі організована краєзнавча та природоохоронна робота. 27 вересня 2022 року у закладі відбулася виставка учнівських робіт з природного матеріалу «Щедрість рідної землі». Діти мали можливість розкрити свою творчість, проявити фантазію, використавши природні матеріали. За підсумками конкурсу наша школа відзначилася у розділах «Продуктивна праця і дослідницька робота учнів» (11 робіт) відзначені роботи: Кушніра Давида, учня 11 класу «Батат - нова нішева культура на нашому городі» (керівник Бондар А. Д.), колектив 3-а класу за дослідницьку роботу «Зелене підвіконня нашого класу»(керівник Урсу А. А.), Ліскевича Ростислав учень 9 класу з дослідницькою роботою «Перець – вирощування розсади з насіння, посадка у відкритий ґрунт(керівник Ліскевич О. І.);
«Робота куточка хлібу»: колектив 11 класу за дослідницьку роботу «Поява хліба в житті людини» (керівник Ліскевич О.І.);
Також було нагороджено грамотами ЦДЮТ :
- Манолі Даніель, учень 6 класу за дослідницьку роботу «Спостереження за врожайністю картоплі» (керівник Бондар А. Д.);
- Перчун Аліна, учениця 6 класуза дослідницьку роботу «Казковий світ хризантем» (керівник Перчун Д. В.);
- Урсу Тетяна, учениця 6 класу за роботу «Кімнатні рослини в нашій школі» (керівник Урсу А.А.);
- Лотоковський Богдан, учень 3 класу за композицію «Казкова хатинка» (керівник Рогожа С.О.);
- Неденко Ксенія, учениця 1 класу за композицію «Київ» (керівник Бринза М.І.);
- Бурдужа Ольга, учениця 5 класу за роботу «Подорож» (керівник Пуйческу В.П.);
- Іордакеску Даніїл, учень 9 класу за композицію «Осіння фантазія» (керівник Іордакеску Д. А.);
- Кушнір Сімона, учениця 1 класу за композицію «Україна- моя Батьківщина» (керівник Кушнір Є.І.);
З метою пропаганди серед молоді бережливого ставлення до природи учні школи взяли участь у районному дистанційному конкурсі «Ялинка». Переможці конкурсу: Манолі Данієль , учень 6 класу з роботою «Новорічний янгол», керівник Манолі Т.П., Урсу Тетяна Петрівна, учениця 6 класу за роботою «Новорічна ніч», керівник Урсу А.А.. Також за активну участь нагороджені учні Моря Анатолій Анатолійович за роботу «Ялинка», керівник Урсу А.А.; Лупя Кирил за роботу «Новорічна іграшка», керівник Бурдужа Л.І.; Маня Анна , за роботу «Рік Кролика», керівник Бринза М.І..
Вперше в цьому році, група учнів 10 класу (Ботошану Анастасія, Поляков Ростислав, Лотоковський Євген,Носач Лоредана) взяли участь в Міжнародному фестивалі-конкурсу «Зореграй» в рамках благодійного проекту «Підтримай Україну».
При школі діє 7 гуртків за інтересами художньо-естетичного, еколого-натуралістичного, декоративно-ужиткового, та фізкультурно-спортивного напрямків. 121 із 281 учнів школи відвідують гуртки за інтересами, це становить 43 % від загальної кількості дітей.
У школі створено систему виховання здорового способу життя, яка сприяє розвитку фізичних якостей учнів. Велика увага приділяється питанню організації спортивно-масової роботи. При школі діє секція «Волейбол» та «Шашки» від ДЮСШ.
Починаючи з 5 вересня по 20 вересня відвулися заходи в рамках челенджу «Здорова нація», проходив Всеукраїнський Олімпійський тиждень. Усі учні школи взяли участь у проведенні змагань. План проведення передбачав різні спортивні заходи в залежності від вікових особливостей дітей.
Основою формування учнівського колективу є наявність такої діяльності як учнівське самоврядування. Члени учнівського самоврядування традиційно беруть активну участь у проведенні загальношкільних свят та лінійок: Свято першого дзвоника, Вогник Дружби, концерт до дня вчителя, свято Миколая, новорічні ранки для учнів всіх класів, брали участь у заходах місцевого значення.
Проте, у виховній роботі школи є певні недоліки. Не всі заплановані виховні заходи були проведені або організовані на належному рівні з певних об’єктивних причин. Отже, можна зазначити, що виховна діяльність у школі проводиться на належному рівні, але поряд з позитивними моментами ще має деякі недоліки, над якими потрібно спільно працювати і вчителям, і учням, і батькам.
ПРОЄКТ РІШЕННЯ:
- Педагогічному колективу:
- Продовжити працювати над вирішенням виховної проблеми школи.
- Використовувати у своїй роботі інноваційні технології, чітко ставити виховну мету і прикладати достатньо зусиль щодо її досягнення.
- Залучати до проведення виховних заходів батьків та громадськість.
- Здійснювати вивчення індивідуальних, вікових, психологічних особливостей учнів їхніх інтересів, нахилів, уподобань.
2. Класним керівникам 1-11 класів в рамках реалізації завдань виховної роботи школи:
2.1 Систематично підтримувати тісний зв’язок з родинами учнів в яких виховуються учні, схильні до правопорушень, залучати батьків до участі в роботі Ради профілактики правопорушень.
2.2 Постійно контролювати стан відвідування учнями школи навчальних занять. Вживати невідкладних заходів щодо попередження пропусків без поважних причин, тісно співпрацювати з відповідними службами.
2.3 Виконувати свої функціональні обов’язки щодо об’єднання класу, згуртування учнів.
2.4 Проводити виховні години на теми мобінгу, булінгу, психологічні практикуми за участю практичного психолога, батьківські збори з розглядом питання про попередження домашнього насильства.
2.5 Постійно контролювати питання попередження дитячого травматизму та правопорушень серед учнів школи, з’ясовувати та аналізувати причини травм та правопорушень.
2.7 Постійно повторювати базові правила поведінки та як діяти в разі виявлення мін та інших вибухонебезпечних предметів.
2.8 З метою проведення комплексної профілактичної роботи щодо запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму, для забезпечення широкої роз’яснювальної роботи щодо пропаганди безпеки дорожнього руху в умовах воєнного стану, розробити та роздати дітям схеми безпечної дороги в школу та додому «Мій безпечний шлях додому» (враховуючи Методичні рекомендації щодо профілактики дитячого дорожнього травматизму).
3. Педагогу-організатору школи продовжити працювати з учнівським самоврядування школи.