Фольклорне свято
Фольклорне свято «І оживуть народні традиції …»
Україно моя веселкова, в вінку із блакиті й пшениць,
Усмішка твоя барвінкова у водах джерельних криниць.
Стежки волошкові в майбутнє лежать серед трав і колосся,
Майбутнє твоє і минуле в душі буйним хмелем сплелося…
12 листопада до Тижня української писемності та мови в Комишівському ЗЗСО за участю учнів гуртка «Юні актори» під керівництвом учителя української мови та літератури Коваль С.В. відбулось фольклорне свято, присвячене календарно-обрядовим святам українського народу.
Метою свята було сприяння популяризації прекрасного скарбу, створеного художнім генієм народу – української пісні, народних звичаїв та обрядів,формування уявлення про календар народних свят, поглиблення знань учнів про народні свята різних циклів календарного року, виховання шанобливого ставлення до традицій українського народу; почуттягордості за свій народ, любов до українськоїмови;
Могутня ріка бере силу з маленьких джерел, так і наша культура збагачується за рахунок родинної історичної спадщини – української пісні, звичаїв та обрядів. Пісня - наш духовний скарб, який єднає нас, стирає кордони, розповідає світові про велич нашого співучого народу. Мовою пісні, звичаїв гортаємо сторінки історії.
У святі взяли участь учні 5-А, 6, 8-А, 8-Б, 9-Б класів – учасники гуртка.
Відкрили свято славнозвісні баба Палажка (Чумак В.), і баба Параска (Піонткевич А.) – учениці 8-А класу.
На святі було писутнє і Ярило-Сонце, в яке наші предки найбільше вірили, вшановували, пов'зували його з життям, вогнем, порівнювали із золотим колесом. Роль виконував Коваль І. - учень 8-А класу.
Глядачі заглянули на декілька століть назад, в цьому допомагали прекрасні ведучі Ботошану А (9-Б кл.), МунтянВп. (8-Б кл.).
Люди, працюючи в полі, чи повертаючись пізно додому, співали пісень, водили хороводи, Узимку колядками та щедрівками вітали і славили господарів (учні 6 класу Лотоковський М, Булгару І., Крангач В.), хор дівчаток 6 класу заспівав колядку «Нова радість стала», дівчата 8-А, 8-Б класів заспівали славнозвісного «Щедрика». Навесні співали веснянок, гагілок, закликаючи весну, виконували «кривий танець». «Подляночку». Учениці 5-А класу вдало передали колорит тих часів, співаючи, тацюючи.
Ось уже чарівне колесо Ярила зупиняється на літі. Пора, коли вшановували русалок, співали купальських пісень, плели віночки, пускали «на воду». У виконанні учениці 9-Б класу Ботошану А. пролунала чарівна пісня «Купальська ніч».
Осінь – пора збирання врожаю. І знову крутиться чарівне колесо Ярила, зупиняється на осені. Виходить красуня-осінь (Дяченко В.). А з нею «косарі», учні 5-А класу, у виконанні яких звучить пісня-інсценівка «Вийшли в поле косарі». Вшанували і свято Покрови, свято українського козацтва піснею у виконанні учнів 8-А класу «Засвіт встали козаченьки».
Українці здавна славилися не лише вмінням гарно працювати, а ще й сміятися, жартувати, танцювати.. тож на свято завітали майстри українського гумору –учні 5-6 класів Неденко В., Урсу Т., Манолі Д., Крангач В. з гуморесками. А хлопці 8-А класу Ліскевич Р., Коваль І. проінсценували «Веселі бувальщини».
Наприкінці свята прозвучала об’єднуюча усіх пісня «Україна-це ти»
Чудово помандрували з чарівним Сварожим колом і глядачі, і учасники свята.
Дивом-піснею, звичаями, гумором , танцями, прислів’ями і приказками душу чарували.
Плекаймо, пам’ятаймо народні традиції, щоб бути гідними громадянами своєї країни!
Коваль С.В.