Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 32 людини

Виховна робота

Дата: 11 серпня 2020 о 12:49, Оновлено 26 січня 2023 о 14:07
Автор: Кокош В. І.

Про аналіз виховної роботи за І семестр 2022/2023 н.р.

Комишівського закладу загальної середньої освіти

      Виховна робота у І семестрі 2022-2023 н.р. була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя , на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі ,мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.

   Виховна робота в школі спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», основних аспектів Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

 Виконувались основні засади Концепції національної системи виховання дітей та молоді у національній системі освіти, положення програми Міністерства освіти та науки України «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 кл. загальноосвітніх навчальних  закладів  України»,  Концепція громадянського виховання, національна  Програма патріотичного виховання та інші.

Колектив закладу  ставив собі за мету  – виховувати морально здорову, духовно багату, різнобічно розвинуту людину, яка поважає й любить рідну землю, культуру свого народу; громадянина правової держави, який знатиме й поважатиме закон. Увага педагогів навчального закладу приділялася вихованню гармонійної особистості, чуйності, людяності, терпимості і небайдужості; сприяння формуванню навичок толерантної поведінки, поваги до своїх батьків; поглиблення знань учнів про права дитини; виховання любові і поваги до рідної землі, сприяти розумінню необхідності захищати і берегти навколишнє середовище.

     Аналіз стану виховної роботи показав, що всі класні керівники планують виховну роботу з класом: обраний  напрям та виховна проблема, над якою  працюють протягом року; складені психолого-педагогічні характеристики класів; визначені завдання на навчальний рік. Складено графік проведення виховних годин, які проводилися у зручний для дітей та класних керівників час. Класні куточки оформлені відповідно до вимог.

      Протягом І семестру 2022-2023 н.р. класними керівниками,вчителями та  педагогом-організатором проведена достатня виховна робота: виховні заходи, виставки малюнків, тематичні тижні, відзначення пам'ятних дат (відео- та фото-звіти розміщувалися на соціальній сторінці Файсбук та на сайті школи). Учні школи залучались до активної участі в різноманітних шкільних та районних заочних заходах, що сприяло  розвитку індивідуальних здібностей та особливостей учнів, розвитку їх талантів.

Особлива увага в школі приділялася національно-патріотичному вихованню.

Із метою формування почуття патріотизму у підростаючого покоління,особливо в наш час,  поглиблення знань дітей з історії рідного краю, залучення учнівської молоді до краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи, у школі склалася і діє система національно-патріотичного виховання учнів. 

До Всесвітнього дня Миру, що відзначається 21 вересня, між учнями 2-4  було проведено конкурс малюнок на асфальті «Діти України за мир на Землі» під керівництвом педагогів-організаторів. Учні 9-Б класу класів долучились  до акції «Голуб миру» де разом з класним керівником  було виготовлено голуби миру, які вони подарували молодшим школярам.

 Напередодні Дня українського козацтва та Дня Захисника України,  з метою популяризації українських традицій, любові до рідної землі   у закладі було проведено

  • Вогник миру під гаслом «Миру-Мир», присвячений воїнам світла – Захисникам та Захисницям України;
  • Створення привітальних листівок – 6-А, 9-А класи;
  • Малюнки від наймолодших здобувачів освіти 1-4 класи;
  • Розгляд відеофільму «Цікаві факти про запорозьких козаків та могутніх характерників» 8-Б клас;
  • Розважальне свято «Козацькі розваги» 9-11 класи;
  • Вікторина «Який з тебе козак» - 5-А клас;
  • Ярмарок присвячений онлайн - челенджу до Дня захисника та захисниць 8-11 класи;
  • Виставка – хронологія «Мужність і відвага крізь покоління»;
  • Відео побажання від рію «Незламні» - 10 клас;
  • Тематичні виховні години: «Ми нащадки твої Україно!» - 11 клас; «Слава козакам» - 7 клас
  • Інформаційні хвилинки «Дякуємо, Вам, наші захисники!» - 8-А, 8-Б клас

Змістовні заходи  провели класні колективи 3-А (класний керівник Урсу А.А.) та 7-го класів (класний керівник Коваль С.В.) до Дня Збройних Сил України.

На виконання листа № 03/01-13/1027 від 22.09.2022 управління освіти Саф’янівської сільської ради  та з метою патріотичного  виховання молоді і підтримки бойового духу наших воїнів, в Комишівському ЗЗСО відбувся благодійний ярмарок та збір монет на потреби оборони.  Сума зібраних коштів була  перерахована на спецрахунок Національного банку, відкритий для потреб сил оборони України. Протягом двох місяців кожен учень школи  та педагогічний працівник міг передати для допомоги українським військовим монети номіналом 10, 50 копійок та 1, 2, 5, 10 гривень, також зібрані неплатіжні монети 5, 25 копійок. Під час акції зібрано та передано на спец рахунок  в Ощадбанк 1660 (одна тисяча шістсот шістдесят) гривен. Найактивнішими учнями під час збирання монет були учні 9-А класу (класний керівник Гросу В.Г.) та учні 4-А класу  (класний керівник Чаленко Л.П.)

    Благодійний  ярмарок пройшов в школі в рамках челенджу «Освіта_Одещини_вдячна_героям». Протягом одного тижня  всі класні колективи, батьки  та педагоги долучилися до приготування смачної випічки, тістечок, кексів та різних смаколиків, вирішив  власноруч допомогти нашим захисникам. Випічку, дитячі поробки, чай та соки продавали на великій перерві.

Ярмарок  був проведений в три етапи: 10 жовтня – 8-11 класи, 17 жовтня – початкова школа, 20 жовтня – 5-7 класи.

   Класними колективами було  зібрано  кошти: 1 клас – 1730 грн., 2 клас – 1050 грн., 3-А клас – 435 грн., 3-Б клас - 622 грн., 4-А клас – 530 грн., 4-Б клас – 1000 грн., 5-А клас – 1165 грн., 5-Б клас – 450 грн., 6-А клас – 1233грн., 6-Б клас – 550 грн., 7 клас – 900 грн,, 8-А клас – 805 грн., 8-Б клас – 719 грн., 9-А клас – 1219 грн., 9-Б клас – 528 грн., 10 клас – 500 грн., 11 клас – 609 грн. Також до збору коштів долучились й вчителі: В.І.Кокош, А.Д.Бондар, Г.О.Скутельник, С.В.Коваль. Всього зібрано – 14500 грн.

    Водночас, сума зібраних коштів мала бути більшою, але  через ракетні обстріли, проведення ярмарку довелось відкласти декілька разів.

     9 листопада, у День української писемності та мови, учні 10 класу та вчителі залучилися до активної участі в написанні радіодиктанту національної єдності.

21 листопада до Дня Гідності і Свободи в школі було проведено тематичні виховні заходи, учні переглянули документальні фільми про події на Майдані.

З метою гідного вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу в роки голодомору 1932-1933 р.р. для девятикласників було проведено урок пам’яті «Голодомор 1932 – 1933 років» на якому учитель історії Д.А.Іордакеску розповила про події, що відбувалися на території України  у період 1932 – 1933 років, зачитавши  спогади очевидців трагедії 1932 – 1933 років, також були згадані події на теренах Бесарабії 1947-1948 рр.

     Педагогічний колектив школи проводить значну роботу по правовому та моральному вихованню учнів. Учителі на уроках і виховних годинах прищеплюють повагу до Конституції України, державних символів, прав і свобод громадян.

      З  метою сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю, виховання у них поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини,підвищення ролі бібліотек у відновленні історичної пам’яті народу, вихованні гідності і патріотизму з 01.10.2022 по 31.10.2022н.р. у бібліотеці Комишівського ЗЗСО проходив «Місячник шкільних бібліотек.»

     Проведення місячника - це чудова нагода привернути увагу учнів до шкільної бібліотеки, адже без спільних зусиль неможливе успішне перетворення шкільної бібліотеки на сучасну бібліотеку ХХІ ст., що допомагає школярам досягати успіхів у навчанні. У рамках проведення місячника - для учнів підготовлено і проведено ряд заходів: день відкритих дверей у бібліотеці, урок-екскурсія «Чарівна кімната» для учнів 1 класу, посвята в читачі «Стану книзі добрим другом», на якому учнів- другокласників прийняли до лав читачів та ознайомили  з бібліотекою, з правилами користування книгами. До кожного свята,  значної історічної події в шкільній бібліотеці було організовано тематичні виставки «Сторінки Революції Гідності», «Пам’ятаємо – перемагаємо!», «Збройна агресія РФ в Україні», виставка фотографій «Село моє, мій дивосвіт!», виставка фотографій к міжнародному дню Чорного моря «Цікаві факти про Чорне море»

       Проводиться робота з попередження дитячого травматизму серед учнів. Проведено планові бесіди, інструктажі. Із метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх, у вересні було проведено Всеукраїнські рейди: «Урок» та «Увага! Діти – на дорозі!», Тиждень безпеки дорожнього руху.

      Адміністрацією закладу та класними керівниками проводиться робота з батьками та учнями щодо попередження правопорушень серед  неповнолітніх: відвідування сімей удома, профілактичні бесіди з питань навчання та виховання учнів. Соціальний педагог, практичний психолог школи індивіду­ально працюють з батьками та учнями, що по­требують підвищеної педагогічної уваги, з ними проводиться робота щодо корекції поведінки.

     З метою соціального захисту дітей, запобігання безпритульності та бездоглядності,  педагогічним колективом постійно здійснюється контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. На постійному контролі перебуває шкільна документація (книги обліку відсутніх, класні журнали, медичні довідки, письмові пояснення батьків щодо причин відсутності дітей на уроках), проводяться рейди контролю за відвідуванням, за наслідками проведеної роботи зроблено детальний аналіз стану відвідування учнями школи, у кінці семестру видано відповідний наказ по школі.

      Протягом І семестру 2022-2023 н.р. у школі активно продовжувала роботу Рада профілактики правопорушень та бездоглядності. Відбулося 2 засідання ради, на яких розглядалися питання порушення Статуту школи, відвідування навчальних занять, робота класних керівників щодо попередження жорстокості та насильства над дітьми, розгляд конфліктних ситуацій. Батькам були надані рекомендації щодо виховання та навчання дітей, організації вільного часу.

    Школа підтримує тісний зв'язок з правоохоронними органами, представники яких проводять профілактичні бесіди зі школярами. 

     18 жовтня відзначався  Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Щоб   привернути увагу, розповісти про ризики,  на які наражаються українці, соціальним педагогом Валентиною Неденко та практичним психологом Валентиною Бурдужа проведено заняття щодо протидії торгівлі людьми для учнів 9 класу.  Його мета - підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища, проінформувати про організації, куди можна звернутися за допомогою.

      13 листопада у  Всесвітній   день  доброти було проведено виховні заходи «Я вірю в силу доброти» та «Добро починається з тебе», а до Всесвітнього  дня дитини, який відзначається 20 листопада, - виставку малюнків.

     У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників освітнього процесу з 14 по 18 листопада в нашій школі проходив Тиждень толерантності. Протягом тижня практичним психологом та соціальним педагогом для учнів 1- 4 класів проведені розвиваючі заняття «Крокуємо у світ толерантності»,  «Виховуємо толерантність », «Ми різні, але разом», для учнів 5-6 класів -  тренінгове  заняття «Толерантність в колективі».

       Велика увага в школі приділяється естетичному вихованню учнів. Протягом І семестру 2022-2023 н.р. організовувалися різноманітні заходи, які формували в учнів естетичні погляди, смаки, почуття прекрасного, розкривали нові таланти: Вогник Миру, привітання та  он-лайн вітальня до Дня вчителя, відеопривітання до Дня Захисника України, розважальна новорічна програма для учнів всіх ланків. Весело і дзвінко пройшли і новорічні ранки  в школі, до  яких активно залучилися колективи учнів 10,11-х класів та актив організації самоврядування «Baștina» на чолі з педагогами організаторами. З учнями 5-Б та 6-Б кл. був проведений виховний захід до Дня Святого Миколая на якому пролунали вірші і пісні про Миколая,  учні нарядили «дерево бажань» і за це отримали солодкі подарунки. На передодні Різдвяних свят, вихованці гуртка «Фольклористика»(керівник Ботошану І.П.) було виготовлено обереги  нашім героям, діти написали вітальні листівки які було відправлено на фронт.

      Питання екологічного виховання в умовах сьогодення теж набуло не аби якої актуальності.

      Належним чином у школі організована краєзнавча та природоохоронна робота. 27 вересня 2022 року у закладі відбулася виставка учнівських робіт з природного матеріалу «Щедрість рідної землі». Діти мали можливість розкрити свою творчість, проявити фантазію, використавши природні матеріали.  За підсумками конкурсу наша школа відзначилася у розділах «Продуктивна праця і дослідницька робота учнів» (11 робіт) відзначені роботи: Кушніра Давида, учня 11 класу  «Батат - нова нішева культура на нашому городі» (керівник Бондар А. Д.), колектив 3-а класу за дослідницьку роботу «Зелене підвіконня нашого класу»(керівник Урсу А. А.), Ліскевича Ростислав учень 9 класу з дослідницькою роботою «Перець – вирощування розсади з насіння,  посадка у відкритий ґрунт(керівник Ліскевич О. І.);

«Робота куточка хлібу»: колектив 11 класу за дослідницьку роботу «Поява хліба в житті людини» (керівник Ліскевич О.І.);

     Також було нагороджено грамотами ЦДЮТ :

- Манолі Даніель, учень 6 класу за дослідницьку роботу «Спостереження за врожайністю картоплі»        (керівник Бондар А. Д.);

  • Перчун Аліна, учениця 6 класуза дослідницьку роботу «Казковий світ хризантем» (керівник Перчун Д. В.);
  • Урсу Тетяна, учениця 6 класу за роботу «Кімнатні рослини в нашій школі» (керівник Урсу А.А.);
  • Лотоковський Богдан, учень 3 класу за композицію   «Казкова хатинка» (керівник Рогожа С.О.);
  • Неденко Ксенія, учениця 1 класу за композицію   «Київ» (керівник Бринза М.І.);
  • Бурдужа Ольга, учениця 5 класу за роботу «Подорож»          (керівник Пуйческу В.П.);
  • Іордакеску Даніїл, учень 9 класу за композицію «Осіння фантазія» (керівник Іордакеску Д. А.);
  • Кушнір Сімона, учениця 1 класу за композицію «Україна- моя Батьківщина» (керівник Кушнір Є.І.);

       З метою пропаганди серед молоді бережливого ставлення до природи учні школи взяли участь у районному дистанційному конкурсі «Ялинка». Переможці конкурсу: Манолі Данієль , учень 6 класу з роботою «Новорічний янгол», керівник Манолі Т.П., Урсу Тетяна Петрівна, учениця 6 класу за роботою «Новорічна ніч», керівник Урсу А.А.. Також за активну участь нагороджені учні  Моря Анатолій Анатолійович за роботу «Ялинка», керівник      Урсу А.А.; Лупя Кирил за роботу «Новорічна іграшка», керівник           Бурдужа Л.І.; Маня Анна , за роботу «Рік Кролика», керівник Бринза М.І..

Вперше в цьому році, група учнів 10 класу (Ботошану Анастасія, Поляков Ростислав, Лотоковський Євген,Носач Лоредана) взяли участь в Міжнародному фестивалі-конкурсу «Зореграй» в рамках благодійного проекту «Підтримай Україну».

      При школі діє 7 гуртків за інтересами художньо-естетичного, еколого-натуралістичного, декоративно-ужиткового, та фізкультурно-спортивного напрямків. 121 із 281 учнів школи відвідують гуртки за інтересами, це становить 43 % від загальної кількості дітей.

      У школі створено систему виховання здорово­го способу життя, яка сприяє розвитку фізичних якостей учнів. Велика увага приділяється питанню організації спортивно-масової роботи. При школі діє  секція «Волейбол» та «Шашки»  від ДЮСШ.

       Починаючи з  5 вересня по 20 вересня відвулися заходи в рамках челенджу «Здорова нація», проходив Всеукраїнський Олімпійський тиждень. Усі учні школи взяли участь у проведенні змагань. План проведення передбачав різні спортивні заходи в залежності від вікових особливостей дітей.

      Основою формування учнівського колективу є наявність такої діяльності як учнівське самоврядування. Члени учнівського самоврядування традиційно беруть активну участь у проведенні загальношкільних свят та лінійок: Свято першого дзвоника, Вогник Дружби, концерт до дня вчителя, свято Миколая,    новорічні ранки для учнів всіх класів, брали участь у заходах місцевого значення.

      Проте, у виховній роботі школи є певні недоліки. Не всі заплановані  виховні заходи були проведені або організовані на належному рівні з певних об’єктивних причин. Отже, можна зазначити, що виховна діяльність у школі проводиться на належному рівні, але поряд з позитивними моментами ще має деякі недоліки, над якими потрібно спільно працювати і вчителям, і учням, і батькам.

ПРОЄКТ РІШЕННЯ:

  1. Педагогічному колективу:
    1. Продовжити  працювати над вирішенням виховної проблеми школи.
    2. Використовувати у своїй роботі інноваційні технології, чітко ставити  виховну мету і прикладати достатньо зусиль щодо її досягнення.
    3. Залучати до проведення виховних заходів батьків та громадськість.
    4. Здійснювати вивчення індивідуальних, вікових, психологічних особливостей учнів їхніх інтересів, нахилів, уподобань.

2.     Класним керівникам 1-11 класів в  рамках реалізації завдань виховної роботи школи:

2.1     Систематично підтримувати тісний зв’язок з родинами учнів в яких виховуються учні, схильні до правопорушень, залучати батьків до участі в  роботі Ради профілактики правопорушень.

2.2     Постійно контролювати стан відвідування учнями школи навчальних занять. Вживати невідкладних заходів щодо попередження пропусків без поважних причин, тісно співпрацювати з  відповідними службами.

2.3     Виконувати свої функціональні обов’язки щодо об’єднання класу, згуртування учнів.

2.4     Проводити виховні години на теми мобінгу, булінгу, психологічні практикуми за участю практичного психолога, батьківські збори з розглядом питання про попередження домашнього насильства.

2.5     Постійно контролювати питання попередження дитячого травматизму та правопорушень серед учнів школи, з’ясовувати та аналізувати причини травм та правопорушень.

2.7     Постійно повторювати базові правила поведінки та як діяти в разі виявлення мін та інших вибухонебезпечних предметів.

2.8   З метою проведення комплексної профілактичної роботи щодо запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму, для забезпечення широкої роз’яснювальної роботи щодо пропаганди безпеки дорожнього руху  в умовах воєнного стану, розробити  та роздати дітям схеми безпечної дороги в школу та додому «Мій безпечний шлях додому» (враховуючи Методичні рекомендації щодо профілактики дитячого дорожнього травматизму).

3. Педагогу-організатору школи продовжити працювати з учнівським самоврядування школи.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.