Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 32 людини

Освітня програма

Дата: 11 серпня 2020 о 11:56, Оновлено 30 серпня 2023 о 11:06
Автор: Кокош В. І.

                                                                                     

Освітня програма 2023/2024

                                    ЗАТВЕРДЖУЮ:

                                                      Директор  Комишівського  закладу

                                         загальної середньої освіти

                                           _________   Віра  КОКОШ

                                           ___    __________ 2022 року

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

КОМИШІВСЬКОГО ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

 САФ'ЯНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

ІЗМАЇЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

на 2022/2023 навчальний рік

                                                               

                                                            СХВАЛЕНО

                                                           Рішенням педагогічної ради

                                                             № 8 від ___ __________2022р

   Обговорено на педагогічній раді

                                                     № 7 від 15.06.2022року

2

І. Загальні          положення  освітньої     програми

Освітня програма передбачає:

- формування основ соціальної адаптації життєвої компетентності дитини;

- виховання елементів природодоцільного світогляду, розвиток позитивного емоційно-ціннісного ставлення до довкілля;

- утвердження емоційно-ціннісного ставлення до практичної духовної діяльності людини, розвиток потреби в реалізації творчих здібностей.

Робочі       навчальні  плани  складені:

Для 1 - 2 - х класів – за Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом О.Я. Савченко, затвердженою наказом МОН України від 08.10.2019 № 1272;

    Для 3- 4 - х класів - за Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом О.Я. Савченко, затвердженою наказом МОН України від 08.10.2019 № 1273;

      Для 5-х класів (НУШ) – за Типовою освітньою програмою для 5-9 класів ЗЗСО, затвердженою наказом МОН України від 19.02.2021 №235, додаток 4.

      Для 6 - 9 класів –  за Типовими освітніми програмами закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня затвердженими наказом Міністерства Освіти і науки України від 20.04.2018 р. № 405, таблиця 2 та 12.

    Для 10 - 11 класів – складена за Типовими освітніми програмами закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженими наказом  Міністерства Освіти і науки України від 20.04.2018 р. № 408, таблиця 2 (в редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 28.11.2019р. №1493)

Ключові компетентності

1. Спілкування державною і рідною мовами. Це вміння усно і письмово висловлювати і тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди (через слухання, говоріння, читання, письмо, застосування мультимедійних засобів). Здатність реагувати мовними засобами на повний спектр соціальних і культурних явищ – у навчанні, на роботі, вдома, у вільний час. Усвідомлення ролі ефективного спілкування.

2. Спілкування іноземними мовами. Уміння належно розуміти висловлене іноземною мовою, усно і письмово висловлювати і тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди (через слухання, говоріння, читання і письмо) у широкому діапазоні соціальних і культурних контекстів. Уміння посередницької діяльності та міжкультурного спілкування.

3. Математична грамотність. Уміння застосовувати математичні (числові та геометричні) методи для вирішення прикладних завдань у різних сферах діяльності. Здатність до розуміння і використання простих математичних моделей. Уміння будувати такі моделі для вирішення проблем.

4. Компетентності в природничих науках і технологіях. Наукове розуміння природи і сучасних технологій, а також здатність застосовувати його в практичній діяльності. Уміння застосовувати науковий метод, спостерігати,

3

аналізувати, формулювати гіпотези, збирати дані, проводити експерименти, аналізувати результати.                        

5. Інформаційно-цифрова компетентність передбачає впевнене, а водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією на роботі, в публічному просторі та приватному спілкуванні. Інформаційна й медіа-грамотність, основи програмування, алгоритмічне мислення, роботи з базами даних, навички безпеки в Інтернеті та кібербезпеці. Розуміння етики роботи з інформацією (авторське право, інтелектуальна власність тощо).

6. Уміння навчатися впродовж життя.Здатність до пошуку та засвоєння повних знань, набуття нових вмінь і навичок, організації навчального процесу (власного і колективного), зокрема через ефективне керування ресурсами та інформаційними потоками, вміння визначати навчальні цілі та способи їх досягнення, вибудовувати свою навчальну траєкторію, оцінювати власні результати навчання, навчатися впродовж життя.

7. Соціальні і громадянські компетентності. Усі форми поведінки які потрібні для ефективної та конструктивної участі у громадському житті, на роботі. Уміння працювати з іншими на результат, попереджати і розв’язувати конфлікти, досягати компромісів.

8. Підприємливість. Уміння генерувати нові ідеї й ініціативи та втілювати їх у життя з метою підвищення як власного соціального статусу та добробуту, так і розвитку суспільства і держави. Здатність до підприємницького розвитку. 

9. Загальнокультурна грамотність. Здатність розуміти твори мистецтва, формувати власні мистецькі смаки, самостійно виражати ідеї, досвід та почуття за допомогою мистецтва. Ця компетентність передбачає глибоке розуміння власної національної ідентичності як підґрунтя відкритого ставлення та поваги до розмаїття  культурного вираження інших.

10. Екологічна грамотність і здорове життя. Уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами в рамках сталого розвитку, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

Наскрізні лінії

Наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загально предметних компетентностей, навчальних предметів та предметних циклів; вони враховуватимуться при формуванні шкільного середовища.

    Наскрізні лінії є соціально значимими над предметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосувати отриманні знання у різних ситуаціях.

Мета наскрізних ліній – сфокусувати увагу й зусилля вчителів-предметників, класних керівників, зрештою усього педагогічного колективу на досягненні життєво важливої для учня й суспільства мети, увиразнити ключові компетентності.

4

1. Для наскрізної лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток» це формування в учнів соціальної активності, відповідальності й екологічної свідомості, у результаті яких вони дбайливо й відповідально ставитимуться до довкілля, усвідомлюючи важливість сталого розвитку для збереження довкілля й розвитку суспільства.

2. Метою вивчення наскрізної лінії «Громадянська відповідальність» с формування відповідального члена громади й суспільства, який розуміє принципи й механізми його функціонування, а також важливість національної ініціативи. Ця наскрізна лінія освоюється через колективну діяльність – дослідницькі роботи, роботи в групі, проекти тощо, яка розвиває в учнів готовність до співпраці, толерантність щодо різноманітних способів діяльності і думок.

3. Завдання наскрізної лінії «Здоров’я і безпека» є становлення учня як емоційно стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище.

4. Вивчення наскрізної лінії «Підприємливість і фінансова грамотність» забезпечить краще розуміння молодим поколінням українців практичних аспектів фінансових питань (здійснення заощаджень, інвестування, запозичення, страхування, кредитування тощо); сприятиме розвиткові лідерських ініціатив, здатності успішно діяти в технологічному середовищі.

ІІ. Пояснювальна записка

    В Комишівському закладі загальної середньої освіти навчально – виховний процес організовано відповідно Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», постанов Кабінету Міністрів України  від 20 квітня 2011року №462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти» та від 23.11.2011року №1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти «Про загальну середню освіту»

     Відповідно до статуту закладу освіти, мова навчання молдовська та українська. У школі 18 класів, в них (орієнтовно) навчаються  290 учів.

Режим роботи

Режим роботи - п'ятиденний.

Початок занять– о 830 годині.

Тривалість уроків у початковій школі – у 1 - х класах 35 хвилин, у 2 - 4-х класах – 40 хвилин, основній та старшій школі – 45 хвилин.

Тривалість перерв:   для учнів 1-го класу між уроками – 15 хвилин, між 2 і 3 -м   - велика перерва 30 хвилин.

Для 2-4 класів –  по 15 хвилин, між  2 і 3 уроками  та 3 і 4-м уроками – 20 хвилин

Для 5-11 класів між уроками – 10 хвилин, між 3 і 4 та 4 і 5 уроками – великі перерви по 20 хвилин.

Реалізація варіативної складової (індивідуальні та групові заняття та консультації) – після 1600 за окремим розкладом.

5

Особливості організації освітнього процесу

Початкова школа

Зміст програми для 1-4-х класів, розробленої під керівництвом  О. Я. Савченко, має потенціал для формування у здобувачів освіти наступних ключових компетентностей. Спільним для всіх ключових компетентностей  є такі: - вміння читання з розумінням, - уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, творчість, ініціативність,  здатність логічно обґрунтувати позицію, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв'язувати проблеми, співпрацювати з іншими особами. Враховуючи інтегрований характер компетентності у процесі реалізації Типової освітньої програми використовуються внутрішньо предметні і між предметні зв'язки, які сприяють цілісності результатів початкової освіти  та переносу умінь у нові ситуації.

     За рахунок годин варіативної частини навчального плану обрано окремі курси «Музичне мистецтво»  та «Образотворче мистецтво» по 1 годині в 1-4 класах.

    У всіх 1 - 4 класах виділено додаткові години на навчальні предмети англійська мова - 0.5 години, у класах з українською мовою навчання 0,5 години на навчальний предмет молдовська мова; у класах з молдовською мовою навчання по 0,5 години на вивчення предмету української мови. 

Основна школа

Освітня програма для 5-6 класів на 2022-2023 н.р. та 2023-2024 н.р.

Вимоги  до осіб, які можуть розпочати навчання за освітньою програмою

Навчання за освітньою програмою базової середньої освіти можуть розпочинати учні, які на момент зарахування (переведення) до закладу загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття відповідного рівня повної загальної середньої освіти, досягли результатів навчання, визначених у Державному стандарті початкової освіти, що підтверджено відповідним документом (свідоцтвом досягнень, свідоцтвом про здобуття початкової освіти).

   У разі відсутності результатів річного оцінювання з будь-яких предметів та/або державної підсумкової атестації за рівень початкової освіти учні повинні пройти відповідне оцінювання упродовж першого семестру навчального року.

   Для проведення оцінювання наказом керівника закладу освіти створюється комісія, затверджується її склад (голова та члени комісії), а також графік проведення оцінювання та перелік завдань з навчальних предметів.

  Протокол оцінювання рівня навчальних досягнень складається за формою згідно з додатком 2 до Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 12 січня 2016 року № 8 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10 липня 2019 року № 955), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2016 р. за № 184/28314.

6

ІІ. Загальний обсяг навчального навантаження на адаптаційному циклі, його розподіл між освітніми галузями за роками навчання

відповідно до додатку 2 
 Типової освітньої програми 
для 5-9 класів 
закладів загальної середньої освіти

ЗАГАЛЬНИЙ ОБСЯГ 
навчального навантаження для класів з навчанням мовою корінного народу або національної меншини поряд з державною мовою чи з навчанням українською мовою та вивченням мови корінного народу або національної меншини

Назва освітньої галузі

Кількість годин на тиждень та рік

Навчальне наванта- 
ження

5 клас

6 клас

7 клас

8 клас

9 клас

рекомен-
доване

міні- 
мальне

макси-
мальне

рекомен-
доване

міні- 
мальне

макси-
мальне

рекомен-
доване

міні- 
мальне

макси-
мальне

рекомен-
доване

міні- 
мальне

макси-
мальне

рекомен-
доване

міні- 
мальне

макси-
мальне

Мовно-літературна

на тиждень

11,5

11

13

11,5

11

13

10,5

10

12

10,5

8

12

10,5

8

12

на рік

402,5

385

455

402,5

385

455

367,5

350

420

367,5

280

420

367,5

280

420

Математична

на тиждень

5

4

6

5

4

6

5

4

6

5

4

6

5

4

6

на рік

175

140

210

175

140

210

175

140

210

175

140

210

175

140

210

Природнича

на тиждень

2

1,5

3

4

2

5

7,5

7

9

8,5

8

10

9,5

8

10

на рік

70

52,5

105

140

70

175

262,5

245

315

297,5

280

350

332,5

280

350

Соціальна 
і здоров'я- 
збережувальна

на тиждень

1

1

3

1

1

3

1

1

3

1

1

3

1

1

3

на рік

35

35

105

35

35

105

35

35

105

35

35

105

35

35

105

Громадянська та історична

на тиждень

1

1

3

2

1,5

3

2

1,5

3

3

2

3

3

2

3

на рік

35

35

105

70

52,5

105

70

52,5

105

105

70

105

105

70

105

Технологічна

на тиждень

2

1

3

2

1

2

1

1

3

1

1

3

1

1

3

на рік

70

35

105

70

35

70

35

35

105

35

35

105

35

35

105

Інформатична

на тиждень

1,5

1

3

1,5

1

3

2

1

2

2

1,5

2

1,5

1,5

2

на рік

52,5

35

105

52,5

35

105

70

35

70

70

52,5

70

52,5

52,5

70

Мистецька

на тиждень

2

1

2

2

1

2

2

1

3

1

1

3

1

1

2

на рік

70

35

70

70

35

70

70

35

105

35

35

105

35

35

70

Фізична культура

на тиждень

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

на рік

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

Усього

на тиждень

29

32

34

35

35,5

на рік

1015

1120

1190

1225

1242,5

Додаткові години для вивчення предметів освітніх галузей, вибіркових освітніх компонентів, проведення індивідуальних консультацій та групових занять

на тиждень

2

2

1

1

0,5

на рік

70

70

35

35

17,5

Загальнорічна кількість навчальних годин, що фінансуються з бюджету (без урахування поділу на групи)

на тиждень

31

34

35

36

36

на рік

1085

1190

1225

1260

1260

Гранично допустиме річне навантаження учнів

на тиждень

28

31

32

33

33

на рік

980

1085

1120

1155

1155

    Навчально – виховний процес у 5-х класах реалізовується відповідно до Концепції нової української школи (НУШ), за Типовою освітньою програмою для 5- 9 класів закладів загальної середньої освіти, затвердженою наказом МОН України від 19.02.2021р. №235   

      Рішенням педагогічної ради № 7 від 15.06.2022 року  з урахуванням матеріально – технічної бази закладу та кадрового потенціалу обрано:

- з природничої освітньої галузі - Інтегрований курс «Пізнаємо природу»;

- з соціальної і здоров'язбережувальної галузі  - Інтегрований курс «Здоров'я, безпека, добробут»

- з мистецької галузі – окремі предмети «Музичне мистецтво» та «Образотворче мистецтво»

- курс за вибором STEM. 5- 9 клас

     !!! Для 6-9 класів:

     Варіативна складова навчального плану у школі ІІ ступеня6-9 класи використана наступним чином:

У класах з українською мовою навчання

-у 6- А, 7, 8-А класах виділено додатково по 1 годині на вивчення навчального предмету молдовська мова (2+1)

-у 8-А та 9-А виділено додатково по 0,5 години на вивчення навчального предмету алгебра

-у 8-А класі – 0,5 години на вивчення навчального предмету геометрія.

8

    Індивідуальні заняття та консультації:

- у 6 - А класі  - 1 година з алгебри, 1 година з української мови та 0,5 години з англійської мови;

- у 7 класі – 1 година з української мови та 1 година з алгебри;

- у 8-А класі – 1 година з української мови та 0,5 години з англійської мови;

- 9-А класі – 1 година з алгебри та 0,5 години з історії України.

У класах з молдовською мовою навчання:

  • у 9- б класі додатково виділено 0,5години на вивчення предмету молдовська мова (всього 2+0,5).

   Індивідуальні заняття та консультації:

-з української мови у 6-Б класі – 0,5 години, у 8-Б класі  - 1 година,  у 9-Б класі - 1 година;

-з математики –у 6-Б класі - 0,5 години,;

-з алгебри – у 8-Б класі – 1 година;

- з історії України – 0,5 години

На виконання частини шостої статті 5 Закону України «Про загальну середню освіту» учні 5-9 класів з молдовською мовою навчання здобувають базову середню освіту державною мовою в обсязі від 20 до 40% від річного обсягу навчального часу. Таким чином у 5-Б класі українською мовою викладається фізична культура, основи здоров’я, музичне мистецтво та історія України, у 7-Б класі до цього переліку додається всесвітня історія та образотворче мистецтво, у 8-Б класі – мистецтво, інформатика, у 9-Б класі – основи правознавства.

     Корекційно – розвитковий складник

     В закладі навчаються 4 учня з особливими освітніми потребами (ООП), тому 6-А, 7, 8-А та 9-Б класи визначені інклюзивними. У всіх учнів однакова нозологія: порушення інтелектуального розвитку. Для них складено окремі навчальні плани

Старша школа

     У школі ІІІ ступеня навчання організовано з профільним навчанням української мови і літератури.

З метою виконання навчальної програми на академічному рівні базового предмету «Математика» в 10 та 11 класах за рахунок варіативної складової виділено відповідно по 1 годині.

     Навчальний предмет фізика обрано за програмою «Фізика. 10-11 класи» авторського колективу під керівництвом В. М. Локтева та «Астрономія 10-11 клас» авторського колективу під керівництвом Яцківа Я. Я.

     З метою поглиблення знань, розвитку творчих здібностей дітей, якісної систематичної підготовки учнів 10-11 класів до зовнішнього незалежного оцінювання якості знань, усунення розриву між рівнем середньої освіти і рівнем, необхідним для продовження навчання у вищих навчальних закладах,

9

варіативну частину навчального плану використано на індивідуальні та групові заняття:

– з історії у 10-11 класах по 0,5 та 1 годині відповідно;

- з англійської мови - 0,5 години у 10 класі

- з математики - 1 година у 10 класі;

- з української мови – 0,5 години у 11 класі.

-з біології –  0,5 години у 11 класі.

- з фізики- 1 година у 11 класі;

Структура 2022/2023навчального року

2022/2023навчальний рік розпочинається 1 вересня святом День знань і закінчується не пізніше 1 липня 2023 року проведенням річного оцінювання, державної підсумкової атестації навчальних досягнень учнів.

     Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

   І семестр – з 01.09. 2022 по 28.12. 2022р

  ІІ семестр – з 09.01.2023  по 31.05. 2023р.

У зв'язку з воєнним станом в країні можливі зміни в структурі 2022/2023 навчального року.

Закінчується навчальний рік проведенням державної підсумкової атестації випускників початкової, основної і старшої школи.

Впродовж навчального року для учнів проводяться канікули:

Осінні – 24.10. по 30.10.2022р.

Зимові – 29.12. по 08.01.2023р.

Весняні -  27.03.-по 02.04. 2023р.

      Вручення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти випускникам 9-х класів 09 червня 2023 р. та свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти випускникам 11 – го класу провести після завершення здачі державної підсумкової атестації та оприлюднення результатів, орієнтовно 23 червня 2023р.                                               

10

ІІІ. Річні навчальні плани

                                                                                 Відповідно до Типової освітньої програми

 для закладів загальної середньої освіти (1-4 клас)

                                                                             розробленої під керівництвом О. Я. Савченко,

                                                      затвердженої наказом МОН України

                                                                  від 21.03.2018р. № 268, таблиця 2 стр. 118

Річний навчальний план

для 1 - 2 - х  класів з українською мовою навчання

з вивченням молдовської мови

на 2022/2023 навчальний рік

Назва освітньої галузі

Навчальні предмети

Кількість годин у класі

1-А

на тиждень

на рік

2-А

На тиждень

на рік

Мовно– літературна,

у тому числі

Українська мова (навчання грамоти)

7

245

3,5

123

Літературне  читання

3,5

122

Молдовська мова

1+0,5

52

1+1

70

Англійська мова

1+0,5

53

2

70

Математична

математика

4

140

4

140

Я досліджую світ

природнича,

соціальна і здоров'язбережувальна,

громадянська й історична

1

1

1

105

1

1

1

105

Технологічна

Інформатична

Дизайн і технології

1

35

1

35

Інформатика

1

35

Мистецька

Музичне мистецтво

1

35

1

35

Образотворче мистецтво

1

35

1

35

Фізкультурна

Фізична культура

3

105

3

105

Гранично допустиме тижневе/річне навчальне навантаження здобувача освіти

20

700

22

770

Загальна кількість навчальних годин

23

805

25

875

11

                                                                            Відповідно до Типової освітньої програми

                                                                                 для закладів загальної середньої освіти (1-4 клас)

                                                                              розробленої під керівництвом О. Я. Савченко,

                                                           затвердженої наказом МОН України

                                                         від 21.03.2018р. № 268, таблиця 2.

Річний навчальний план

 для 1-Б класу з молдовською мовою навчання

на 2022/2023 навчальний рік

Назва освітньої галузі

Навчальні

предмети

Кількість годин

1-Б клас

На

тиждень

На рік

Мовно  – літературна

у тому числі:

Українська мова

4

140

Молдовська мова (навчання грамоти)

4

140

Англійська мова

1+1

70

Математична

математика

4

140

Я досліджую

світ

природнича

соціальна і здоров'язбережувальна

громадянська й історична

1

1

1

105

Технологічна

Дизайн і технології

1

35

Інформатична

Інформатика

Мистецька

Образотворче мистецтво

1

35

Музичне мистецтво

1

35

Фізкультурна

Фізична культура

3

105

Гранично допустиме тижневе/ річне навантаження здобувача освіти

20

700

Загальна кількість навчальних годин

23

805

12

Відповідно до Типової освітньої програми,

розробленою під керівництвом О.Я. Савченко,

Затвердженою наказом МОН України

від 08.10.2019 №1273 стр.5

Річний навчальний план

для 3 - 4- х  класів з українською мовою навчання

з вивченням молдовської мови

на 2022/2023 навчальний рік

Назва освітньої галузі

Навчальні предмети

Інваріантний складник

Кількість годин у класі

3-А

на тиждень

на рік

4-А

На тиждень

на рік

Мовно– літературна,

у тому числі

Українська мова Літературне читання

3,5

3,5

245

3,5

3,5

245

Молдовська мова

1+1

70

1+1

70

Англійська мова

2

70

2

70

Математична

математика

5

175

5

175

Я досліджую світ

природнича,

соціальна і здоров'язбережувальна,

громадянська й історична

2

0,5

0,5

105

2

0,5

0,5

105

Технологічна

Інформатична

Дизайн і технології

1

35

1

35

Інформатика

1

35

1

35

Мистецька

Музичне мистецтво

1

35

1

35

Образотворче мистецтво

1

35

1

35

Фізкультурна

Фізична культура

3

105

3

105

Гранично допустиме тижневе/річне навчальне навантаження здобувача освіти

25

875

25

875

Загальна кількість навчальних годин

26

910

26

910

13

Відповідно до Типової освітньої програми,

розробленою під керівництвом О.Я. Савченко,

Затвердженою наказом МОН України

від 08.10.2019 №1273 стр.5

Річний навчальний план

для 3 – 4 - х  класів з молдовською мовою навчання

на 2022/2023 навчальний рік

Назва освітньої галузі

Навчальні предмети

Інваріантний складник

Кількість годин у класі

3-Б

на тиждень

на рік

4-Б

На тиждень

на рік

Мовно– літературна,

у тому числі

Українська мова

Літературне читання

2+0,5

2

157

2+0,5

2

157

Молдовська мова  Молдовське читання

2

2

70

70

     2

     2

70

70

Англійська мова

2+0,5

88

2+0,5

88

Математична

математика

5

175

5

175

Я досліджую світ

природнича,

соціальна і здоров'язбережувальна,

громадянська й історична

2

0,5

0,5

105

2

0,5

0,5

105

Технологічна

Інформатична

Дизайн і технології

1

35

1

35

Інформатика

1

35

1

35

Мистецька

Музичне мистецтво

1

35

1

35

Образотворче мистецтво

1

35

1

35

Фізкультурна

Фізична культура

3

105

3

105

Гранично допустиме тижневе/річне навчальне навантаження здобувача освіти

25

875

25

875

Загальна кількість навчальних годин

26

910

26

910

14

Відповідно до додатку 4

 Типової освітньої програми

для 5-9 класів ЗЗСО,

затвердженою наказом МОН України

 від 19.02.2021    №235

Річний навчальний план для 5 та 6 класів

з навчанням українською мовою з вивченням молдовської мови

на 2022/2023 (5-А) та 2023/2024 (6-А)

Освітні галузі

Перелік предметів та галузевих інтегрованих курсів

Кількість годин на тиждень у класах

5-А

2022/2023

6-А

2023/2024

Мовно – літературна

Українська мова

4

4

Українська література

2

2

Зарубіжна література

1,5

1.5+0,5

Молдовська мова

2+0,5

2+0,5

Англійська мова

2+0,5

2+0,5

Математична

Математика

5

5

Природнича

Інтегрований курс «Пізнаємо природу»

2

2

Географія

-

2

Соціальна і здоров'я

збережувальна

Інтегрований курс

«Здоров'я, безпека та добробут»

0,5

0,5

Громадянська та історична

Вступ до історії України та громадянської освіти

1+0,5

Історія України .

Всесвітня історія

2

Інформатична

Інформатика

1,5

1,5

Технологічна

Технології

2

2

Мистецька

Музичне мистецтва

1

1

Образотворче мистецтво

1

1

Фізична культура

Фізична культура

3

3

Разом (без фізичної культури + фізична культура)

27+3

30+3

Додаткові години на

курс за вибором STEM

1

1

Гранично допустиме навчальне навантаження

28

31

Всього (без фізичної культури + фізична культура; без урахування поділу класів на групи)

28+3

31+3

15

Відповідно до додатку 4

 Типової освітньої програми

для 5-9 класів ЗЗСО,

затвердженою наказом МОН України

 від 19.02.2021    №235

Річний навчальний план для 5 та 6 класів

з навчанням молдовською мовою

на 2022/2023 (5-Б) та 2023/2024 (6-Б)

Освітні галузі

Перелік предметів та галузевих інтегрованих курсів

Кількість годин на тиждень у класах

5-Б

2022/2023

6-Б

2023/2024

Мовно – літературна

Українська мова

4

4

Українська література

2

2

Інтегрований курс «Молдовська та зарубіжна література»

1,5

1.5+0,5

Молдовська мова

2+0,5

2+0,5

Англійська мова

2+0,5

2+0,5

Математична

Математика

5

5

Природнича

Інтегрований курс «Пізнаємо природу»

2

2

Географія

-

2

Соціальна і здоров'я

збережувальна

Інтегрований курс

«Здоров'я, безпека та добробут»

0,5

0,5

Громадянська та історична

Вступ до історії України та громадянської освіти

1+0,5

Історія України .

Всесвітня історія

2

Інформатична

Інформатика

1,5

1,5

Технологічна

Технології

2

2

Мистецька

Музичне мистецтво

1

1

Образотворче мистецтво

1

1

Фізична культура

Фізична культура

3

3

Разом (без фізичної культури + фізична культура)

27+3

30+3

Додаткові години  на

Курс за вибором STEM

1

1

Гранично допустиме  навчальне навантаження

28

31

Всього (без фізичної культури + фізична культура; без урахування поділу класів на групи)

28+3

31+3

16                                   

                                                                                Відповідно до таблиці 12

 Типової освітньої програми,

затвердженою наказом МОН України

від 20.04.2018р. №405

Річний навчальний план

 для 6-9 класів з українською мовою навчання і вивченням

молдовської  мови на 2022/2023 навчальний рік

 

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

 

6-А

7

8-А

9-А

 

Мови і літератури

Українська мова

3,5

2,5

2

2

 

Українська література

2

2

2

2

 

Англійська мова

2

2

2

2

 

Молдовська мова

2+1

2+1

2+1

2

 

Зарубіжна література

2

2

2

2

 

Суспільство

знавство

Історія України

1

1

1,5

1,5

 

Всесвітня історія

1

1

1

1

 

Основи правознавства

1

 

Мистецтво

Музичне мистецтво

1

1

 

Образотворче мистецтво

1

1

 

Мистецтво

1

1

 

Математика

Математика

4

 

Алгебра

2

2+0,5

2+0,5

 

Геометрія

2

2+0,5

2

 

Природо -знавство

Біологія

2

2

2

2

 

Географія

2

2

2

1,5

 

Фізика

2

2

3

 

Хімія

1,5

2

2

 

Технології

Трудове навчання

2

1

1

1

 

Інформатика

1

1

2

2

 

Здоров'я і

Фізична культура

Основа здоров'я

1

1

1

1

 

Фізична культура

3

3

3

3

 

Разом

28,5+3

30+3

31,5+3

31,5+3

 

Додатковий час на:

 

Індивідуальні заняття та консультації:

 

З математики

1

1

 

З англійської мови

0,5

0,5

З української мови

1

1

1

1

 

З історії України

0,5

 

Гранично допустиме навчальне навантаження

31

32

33

33

 

Всього

34

35

36

36

17

Відповідно до таблиці 2

 Типової освітньої програми,

затвердженою наказом МОН України

від 20.04.2018р.  №405

Річний навчальний план

 для 6-9 класів з навчанням 

молдовською  мовою на 2022/2023 навчальний рік

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

6-Б

7-Б

немає

8-Б

9-Б

Мови і літератури

Українська мова

3,5

2,5

2

2

Українська література

2

2

2

2

Англійська мова

2

2

2

2

Молдовська мова

3,5

2,5

2

2

Інтегрований курс

 «Література» (молдовська та зарубіжна)

2

2

2

2

Суспільство

знавство

Історія України

1

1

1,5

1,5

Всесвітня історія

1

1

1

1

Основи правознавства

1

Мистецтво

Музичне мистецтво

1

1

Образотворче мистецтво

1

1

Мистецтво

1

1

Математика

Математика

4

Алгебра

2

2+0,5

2+0,5

геометрія

2

2+0,5

2

Природо - знавство

Біологія

2

2

2

2

Географія

2

2

2

1,5

Фізика

2

2

3

хімія

1,5

2

2

Технології

Трудове навчання

2

1

1

1

інформатика

1

1

2

2

Здоров'я і

Фізична культура

Основа здоров'я

1

1

1

1

Фізична культура

3

3

3

3

Разом

29+3

29,5+3

30,5+3

31,5+3

Додатковий час на:

-Індивідуальні заняття та консультації:

-З української мови

0,5

*0,5

1

1

-з математики

0,5

* 0,5

-з історії України

0,5

Граничнодопустиме навчальне навантаження

31

32

33

33

Всього

33

33,5

34,5

36

18

Відповідно до таблиці 2

Типової освітньої програми

Затвердженою наказом МОН України

від 20.04.2018 №408

(в редакції наказу МОН України

від 28.11.2019р. №1493)

Річний навчальний план

для 10-11-х класів з українською мовою навчання

 з вивченням молдовської мови на 2022/2023 навчальний рік

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

10

11

Базові предмети

29 годин

28 годин

Українська мова

2+2

2+2

Українська література

2+2

2+2

Зарубіжна література

1

1

Англійська мова

2

2

Молдовська мова

1

1

Історія України

1.5

1,5

Всесвітня історія

1

1

Громадянська освіта

2

Математика (алгебра і початок аналізу та геометрія)

3

3

Біологія і екологія

2

2

Географія

1,5

1

Фізика

3

4

Хімія

1,5

2

Фізична культура

3

3

Захист України

1.5

1,5

Вибірково - обов'язкові предмети

Інформатика

Мистецтво

1,5

1,5

1,5

1,5

Додаткові години на базові предмети: математика

1

1

Разом

33+3

32+3

Гранично допустиме навчальне навантаження на учня

33

33

Індивідуальні та групові заняття:

з української мови

0,5

-з історії України

0,5

1

-з математики

- з фізики 

1

1

-з біології

0,5

- з англійської мови

0,5

Всього

38

38

19

Корекційно  –  розвитковий складник

для учениці з особливими освітніми потребами

Відповідно до таблиці 12

 Типової освітньої програми,

затвердженою наказом МОН України

від 20.04.2018р.  №405

Річний навчальний план

для учениці 6 – А класу з українською мовою навчання

 з вивченням молдовської мови

(для дитини з порушенням інтелектуального розвитку)

на 2022/2023 навчальний рік Казани Ганни

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класі

6 - А клас

Мови і літератури

Українська мова

3,5

українська література

2

Молдовська мова

2

Зарубіжна література

2

Суспільство

знавство

Історія України

1

1

Мистецтво

Музичне мистецтво

1

Образотворче мистецтво

1

Математика

Математика

4

Природо-

знавство

Біологія

географія

2

2

Технології

Трудове навчання

2

інформатика

1

Здоров'я і

Фізична культура

Основи здоров'я

1

Фізична культура

3

Разом

25,5+3

Корекційно – розвиткові заняття

Розвиток мовлення

3

Соціально – побутове орієнтування

2

Гранично допустиме навчальне навантаження

28,5

Всього

33,5

Примітка

Витяг з довідки учениці: Рекомендовано навчання за загальноосвітньою програмою для дітей з порушенням інтелектуального розвитку.

Потребує корекційно – розвиткові заняття :

  розвиток мовлення – 3 години соціально – побутове орієнтування – 2 години.

20

Корекційно  –  розвитковий складник

для учениці з особливими освітніми потребами

Відповідно до таблиці 12

 Типової освітньої програми,

затвердженою наказом МОН України

від 20.04.2018р.  №405

Річний навчальний план

для учениці 7 класу з українською мовою навчання

 з вивченням молдовської мови

(для дитини з порушенням інтелектуального розвитку, Мунтян Андріани)

на 2022/2023 навчальний рік

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класі

7  клас

Мови і літератури

Українська мова

2,5

українська література

2

Молдовська мова

2

Зарубіжна література

2

Суспільство -

знавство

Історія України

Всесвітня історія

1

1

Мистецтво

Музичне мистецтво

1

Образотворче мистецтво

1

Математика

Алгебра

геометрія

2

2

Природо-

знавство

Біологія

Географія

Фізика

хімія

2

2

2

1,5

Технології

Трудове навчання

1

інформатика

1

Здоров'я і

Фізична культура

Основи здоров'я

1

Фізична культура

3

Разом

27+3

Корекційно – розвиткові заняття

Розвиток мовлення

3

Соціально – побутове орієнтування

2

Гранично допустиме навчальне навантаження

30

Всього

35

Примітка: Витяг з довідки учениці: Рекомендовано навчання за загальноосвітньою програмою для дітей з порушенням інтелектуального розвитку.

Потребує корекційно – розвиткові заняття :

 розвиток мовлення – 3 години соціально – побутове орієнтування – 2 години.

21

Корекційно  –  розвитковий складник

для учениці з особливими освітніми потребами

Відповідно до таблиці 12

 Типової освітньої програми,

затвердженою наказом МОН України

від 20.04.2018р.  №405

Річний навчальний план

для учениці 8-А класу з українською мовою навчання

 з вивченням молдовської мови

(для дитини з порушенням інтелектуального розвитку, Рогожа Раміна)

на 2022/2023 навчальний рік

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень

8-А клас

Мови і літератури

Українська мова

2

українська література

2

Молдовська мова

2

Зарубіжна література

2

Суспільствознавство

Історія України

Всесвітня історія

1,5

1

Мистецтво

Мистецтво

1

Математика

Алгебра

геометрія

2

2

Природознавство

Біологія

Географія

Фізика

Хімія

2

2

2

2

Технології

Трудове навчання

1

Інформатика

2

Здоров'я і

Фізична культура

Основи здоров'я

1

Фізична культура

3

Разом

27,5+3

Корекційно – розвиткові заняття

Розвиток мовлення

3

Соціально – побутове орієнтування

2

Гранично допустиме навчальне навантаження

33

Всього

32,5+3

PS!Витяг з довідки учениці: Рекомендовано навчання за загальноосвітньою програмою для дітей з порушенням інтелектуального розвитку.

Потребує корекційно – розвиткові заняття :

 розвиток мовлення – 3 години соціально – побутове орієнтування – 2 години.

22

Корекційно  –  розвитковий складник

для учня з особливими освітніми потребами

Відповідно до таблиці 2

Типової освітньої програми

(наказ МОН України

від 20.04.2018р. № 405)

Річний навчальний план

для учня 9-Б  класу з молдовською мовою навчання

(для дітей із інтелектуальними порушеннями (Мунтян Максим))

на 2022/2023 навчальний рік

Освітні галузі

Навчальні

предмети

Кількість годин на тиждень у класі. 9-Б кл

Мови і літератури

Молдовська мова

2

Інтегрований курс «Література» молдовська та зарубіжна

2

Українська мова

2

Українська література

2

Суспільствознавство

Історія України

1,5

Всесвітня історія

1

Правознавство

1

Математика

Алгебра

геометрія

2

2

Природознавство

Біологія

Географія

Фізика

Хімія

2

1,5

3

2

Здоров'я і фізична культура

Фізична культура

Основи здоров’я

2

1

Технології

Трудове навчання

Інформатика

1

2

Мистецтво

 Мистецтво

1

Разом

29+2

Корекційно – розвиткові заняття

Соціально – побутове орієнтування

2

Розвиток мовлення

1

Лікувальна фізкультура

Гранично – допустиме навчальне навантаження на учня

32

Всього

35

23

ІV.Програмне забезпечення інваріантної складової  І ступінь

4.1. Перелік навчальних програм для учнів закладів загальної середньої освіти І ступеня  (затверджені наказом МОН від 29.05.2015 №584)

Назва навчальної програми

1

Українська мова. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

2

Українська мова. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням румунською (молдовською) мовою 1–4 класи

3

Інформатика. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 2–4 класів

4

Літературне читання. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 2–4 класи

5

Математика. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

6

Мистецтво. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

7

Музичне мистецтво. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

8

Образотворче мистецтво. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

9

Основи здоров'я. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

10

Природознавство. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

11

Трудове навчання. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

12

Фізична культура. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

13

Я у світі. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 3–4 класи

14

Літературне читання. Навчальна програма загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою 2–4 класи

15

Молдовська мова. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою 1–4 класи

16

Молдовська мова. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою 1–4 класи

17

Іноземні мови. Навчальні програми для 1–4 класів загальноосвітніх навчальних закладів та спеціалізованих шкіл

24

4.2.Перелік навчальних програм для учнів закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня

4.2.1. Перелік модельних навчальних програм для 5-6 класів

(адаптаційний цикл) на 2022/2023 та 2023/2024 навчальний рік

Відповідно до додатку 5

 Типової освітньої програми для 5-9 класів ЗЗСО,

затвердженою наказом МОН України від 19.02.2021    №235

Назва модельної навчальної програми

Автори

1

Українська мова 5-6 класи для

закладів загальної середньої освіти

Заболотний О.В., Заболотний В.В.,Лавринчук В.П.ПлівачукК.В.,Потова Т.Д.

2

Українська література 5-6 класи для ЗЗСО

Архипова В.П.,  Січкар С.Г., Шило С.Б.

3

Зарубіжна література для ЗЗСО

Ніколенко О.М., Ісаєва О.О., Клименко Ж.В. та інші

4

Здоров'я, безпека та добробут

5-6 класи інтегрований курс (ЗБД)

Н.Гущина і І. Василашко, за редакцією Т. Бойченко

5

Інформатика 5-6 класи

Йосиф Ривкінд, Т. Лисенко, Л. Черникова, В. Шакотько

6

Математика. 5-6 класи  для закладів аг. середньої освіти

Істер О.С.

7

Технології 5-6 класи для ЗЗСО

Ходзицька І.Ю. Горобець О.В. Мєдвідь О.Ю., Пасична Т.С., Приходько Ю.М.

8

Пізнаємо природу для ЗЗСО

Біда Д. та інші

9

Молдовська мова 5-6 класи

Карайван Н.І., Галупа Н.І., Лунгу Н.Ф.

10

Інтегрований курс молдовської та зарубіж. літератури. 5-6 кл.

Карайван Н.І., Галупа Н.І., Лунгу Н.Ф.

11

Вступ до історії України та громадянської освіти 5 клас для ЗЗСО

Бурлака О.В., Власова Н.С., Желіба О.В., Майорський В.В., піскарьова І.О., Щупак І.Я.

12

Фізична культура 5-6 класи для ЗЗСО

Педан О.С, Коломоєць Г.А., Боляк А.А. та інші, наказ МОН від 12.07.2021р. №795

13

Мистецтво 5-6 класи (інтегрований курс) для ЗЗСО

Підручник для 5 кл. закладів загальної середньої освіти. Мистецтво-Масол Л.М., Просіна

14

Мистецтво

Підручник інтегрованого курсу для 5 кл/, автор Аристова Л.С.

15

Англійська мова

16

Курс за вибором STEM

25

4.2.2. Перелік навчальних програм для учнів закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня  - 6-9 класи

 (затверджені наказами МОН від 07.06.2017 № 804 та від 23.10.2017 № 1407)

№ п/п

Назва навчальної програми

1

Українська мова

2

Українська література

3

Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою

4

Біологія

5

Всесвітня історія

6

Географія

7

Зарубіжна література

8

Інформатика

9

Історія України

10

Математика

11

Мистецтво

12

Основи здоров’я

13

Природознавство

14

Трудове навчання

15

Фізика

16

Фізична культура

17

Хімія

18

Молдовська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою

19

Молдовська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

20

Навчальні програми з інтегрованого курсу «Література» (молдовська та зарубіжна)

21

Іноземні мови

26

4.3.Перелік навчальних програм для учнів закладів загальної

 середньої освіти ІІІ ступеня

(затверджені наказами МОН від 23.10.2017 № 1407 та від 24.11.2017 № 1539)

№ п/п

Назва навчальної програми

Рівень вивчення

Українська мова

Профільний рівень

Астрономія (авторський колектив під керівництвом Яцківа Я. Я.)

Рівень стандарту

Біологія і екологія

Рівень стандарту

Всесвітня історія

Рівень стандарту

Географія

Рівень стандарту

 Громадянська освіта (інтегрований курс)

Рівень стандарту

Зарубіжна література

Рівень стандарту

Захист Вітчизни

Рівень стандарту

Інформатика

Рівень стандарту

Історія України

Рівень стандарту

Історія: Україна і світ  (інтегрований курс)

Рівень стандарту

Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія)

Рівень стандарту

Мистецтво

Рівень стандарту

Технології

Рівень стандарту

Українська література

Профільний рівень

Фізика і астрономія (авторський колектив під керівництвом Локтєва В. М.)

Рівень стандарту

Фізика і астрономія (авторський колектив під керівництвом Ляшенка О. І.)

Рівень стандарту

Фізична культура

Рівень стандарту

Хімія

Рівень стандарту

Молдовська мова для ЗНЗ з навчанням українською мовою

Рівень стандарту

Іноземні мови

Рівень стандарту

27

V. Опис форм організації освітнього процесу

  Освітній процес організовується в безпечному освітньому середовищі та здійснюється з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, їхніх особливих освітніх потреб.

   З метою належної організації освітнього процесу, відповідно до заяв батьків в закладі сформовані класи з очною формою навчання.

З метою забезпечення доступу до якісної освіти для кожної дитини заклад організовую інклюзивне навчання та педагогічний патронаж. За заявою батьків та відповідним висновком ІРЦ 4 класи інклюзивні. За потреби заклад може організувати здобуття освіти за індивідуальною освітньою траєкторією. Індивідуальна освітня траєкторія учня реалізується з урахуванням необхідних для цього ресурсів, наявних у закладі. Індивідуальна освітня траєкторія учня реалізується на підставі індивідуальної програми розвитку, індивідуального навчального плану, що розробляється педагогічними працівниками у взаємодії з учнем та/або його батьками, схвалюється педагогічною радою закладу освіти, затверджується його керівником та підписується батьками.

  Відповідно до заяви батьків, медичних висновків, ресурсів закладу для учениці 5-Б класу організовується навчання за формою педагогічний  патронаж.

 В закладі є достатньо ресурсів для організації навчально- виховного процесу за дистанційними технологіями (за потребою).

  Для задоволення потреб батьків в закладі функціонують класи з молдовською мовою навчання з вивченням державної мови (1-Б, 3-6-Б, 8-9-Б) та з українською мовою навчання з вивченням молдовської мови порід із державною   з 1 по 11 клас.

28

VІ. Опис інструментарію оцінювання

Оцінюванню підлягають результати навчання з навчальних предметів, інтегрованих курсів обов'язкового освітнього компонента типового навчального плану. Педагогічна рада закладу загальної середньої освіти може прийняти рішення про оцінювання результатів навчання складників вибіркового освітнього компонента.

  Оцінювання відповідності результатів навчання учнів, які завершили здобуття базової середньої освіти, вимогам  Державного стандарту  здійснюється шляхом державної підсумкової атестації.

 Оцінювання результатів навчання учнів має бути зорієнтованим на ключові компетентності і наскрізні вміння та вимоги до обов'язкових результатів навчання у відповідній освітній галузі, визначені Державним стандартом.

  Встановлення відповідності між вимогами до результатів навчання учнів, визначеними Державним стандартом, та показниками їх вимірювання здійснюється відповідно до системи та загальних критеріїв оцінювання результатів навчання учнів, визначених Міністерством освіти і науки України.

 Основними видами оцінювання результатів навчання учнів є: поточне, підсумкове (тематичне, семестрове, річне) оцінювання та державна підсумкова атестація.

  Річне оцінювання здійснюються за системою оцінювання, визначеною законодавством, а результати такого оцінювання відображаються у свідоцтві досягнень, що видається учневі щороку. Поточне та підсумкове оцінювання результатів

                                   

                                                                                         ЗАТВЕРДЖУЮ:

                                                                           Директор  Комишівського

закладу загальної середньої освіти  

                                                                                ___________     В.  І.   Кокош

                                                           31 травня 2021 р.

Освітня програма

Комишівського закладу загальної середньої освіти

Саф’янівської сільської ради

Ізмаїльського району Одеської області

на 2021/2022 навчальний рік

                                   СХВАЛЕНО

                                                                рішенням педагогічної ради

                                                           №9   від 31 травня 2021 р.

                                                             Голова педагогічної ради

                                                                 __________     В. І. Кокош

І. Загальні положення освітньої програми

Освітня програма передбачає:

- формування основ соціальної адаптації життєвої компетентності дитини;

- виховання елементів природодоцільного світогляду, розвиток позитивного емоційно-ціннісного ставлення до довкілля;

- утвердження емоційно-ціннісного ставлення до практичної духовної діяльності людини, розвиток потреби в реалізації творчих здібностей.

Робочі навчальні плани складені:

Для 1-2 - х класів – за Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом О.Я. Савченко, затвердженою наказом МОН України від 08.10.2019 № 1272;

    Для 3- 4 - х класів - за Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом О.Я. Савченко, затвердженою наказом МОН України від 08.10.2019 № 1273;

        Для 5, 6,  7, 8, 9 класів – складена за Типовими освітніми програмами закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня затвердженими наказом Міністерства Освіти і науки України від 20.04.2018 р. № 405, таблиця 2 та 12.

    Для 10 - 11 класів – складена за Типовими освітніми програмами закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженими наказом  Міністерства Освіти і науки України від 20.04.2018 р. № 408, таблиця 2 (в редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 28.11.2019р. №1493)

Ключові компетентності

1. Спілкування державною і рідною мовами. Це вміння усно і письмово висловлювати і тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди (через слухання, говоріння, читання, письмо, застосування мультимедійних засобів). Здатність реагувати мовними засобами на повний спектр соціальних і культурних явищ – у навчанні, на роботі, вдома, у вільний час. Усвідомлення ролі ефективного спілкування.

2. Спілкування іноземними мовами. Уміння належно розуміти висловлене іноземною мовою, усно і письмово висловлювати і тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди (через слухання, говоріння, читання і письмо) у широкому діапазоні соціальних і культурних контекстів. Уміння посередницької діяльності та міжкультурного спілкування.

3. Математична грамотність. Уміння застосовувати математичні (числові та геометричні) методи для вирішення прикладних завдань у різних сферах діяльності. Здатність до розуміння і використання простих математичних моделей. Уміння будувати такі моделі для вирішення проблем.

4. Компетентності в природничих науках і технологіях. Наукове розуміння природи і сучасних технологій, а також здатність застосовувати його в практичній діяльності. Уміння застосовувати науковий метод, спостерігати, аналізувати, формулювати гіпотези, збирати дані, проводити експерименти, аналізувати результати.                         

5. Інформаційно-цифрова компетентність передбачає впевнене, а водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією на роботі, в публічному просторі та приватному спілкуванні. Інформаційна й медіа-грамотність, основи програмування, алгоритмічне мислення, роботи з базами даних, навички безпеки в Інтернеті та кібербезпеці. Розуміння етики роботи з інформацією (авторське право, інтелектуальна власність тощо).

6. Уміння навчатися впродовж життя.Здатність до пошуку та засвоєння повних знань, набуття нових вмінь і навичок, організації навчального процесу (власного і колективного), зокрема через ефективне керування ресурсами та інформаційними потоками, вміння визначати навчальні цілі та способи їх досягнення, вибудовувати свою навчальну траєкторію, оцінювати власні результати навчання, навчатися впродовж життя.

7. Соціальні і громадянські компетентності. Усі форми поведінки які потрібні для ефективної та конструктивної участі у громадському житті, на роботі. Уміння працювати з іншими на результат, попереджати і розв’язувати конфлікти, досягати компромісів.

8. Підприємливість. Уміння генерувати нові ідеї й ініціативи та втілювати їх у життя з метою підвищення як власного соціального статусу та добробуту, так і розвитку суспільства і держави. Здатність до підприємницького розвитку. 

9. Загальнокультурна грамотність. Здатність розуміти твори мистецтва, формувати власні мистецькі смаки, самостійно виражати ідеї, досвід та почуття за допомогою мистецтва. Ця компетентність передбачає глибоке розуміння власної національної ідентичності як підґрунтя відкритого ставлення та поваги до розмаїття  культурного вираження інших.

10. Екологічна грамотність і здорове життя. Уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами в рамках сталого розвитку, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

Наскрізні лінії

Наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загальнопредметнихкомпетентностей, навчальних предметів та предметних циклів; вони враховуватимуться при формуванні шкільного середовища.

    Наскрізні лінії є соціально значимими над предметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосувати отриманні знання у різних ситуаціях.

Мета наскрізних ліній – сфокусувати увагу й зусилля вчителів-предметників, класних керівників, зрештою усього педагогічного колективу на досягненні життєво важливої для учня й суспільства мети, увиразнити ключові компетентності.

1. Для наскрізної лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток» це формування в учнів соціальної активності, відповідальності й екологічної свідомості, у результаті яких вони дбайливо й відповідально ставитимуться до довкілля, усвідомлюючи важливість сталого розвитку для збереження довкілля й розвитку суспільства.

2. Метою вивчення наскрізної лінії «Громадянська відповідальність» с формування відповідального члена громади й суспільства, який розуміє принципи й механізми його функціонування, а також важливість національної ініціативи. Ця наскрізна лінія освоюється через колективну діяльність – дослідницькі роботи, роботи в групі, проекти тощо, яка розвиває в учнів готовність до співпраці, толерантність щодо різноманітних способів діяльності і думок.

3. Завдання наскрізної лінії «Здоров’я і безпека» є становлення учня як емоційно стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище.

4. Вивчення наскрізної лінії «Підприємливість і фінансова грамотність» забезпечить краще розуміння молодим поколінням українців практичних аспектів фінансових питань (здійснення заощаджень, інвестування, запозичення, страхування, кредитування тощо); сприятиме розвиткові лідерських ініціатив, здатності успішно діяти в технологічному середовищі.

ІІ. Пояснювальна записка

    В Комишівському закладі загальної середньої освіти навчально – виховний процес організовано відповідно Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», постанов Кабінету Міністрів України  від 20 квітня 2011року №462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти» та від 23.11.2011року №1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти «Про загальну середню освіту»

     Відповідно до статуту закладу освіти, мова навчання молдовська та українська. У школі 18 класів, в них (орієнтовно) навчаються  289 учнів.

Режим роботи

Режим роботи - п'ятиденний.

Початок занять– о 830 годині.

Тривалість уроків у початковій школі – у 1 - х класах 35 хвилин, у 2 - 4-х класах – 40 хвилин, основній та старшій школі – 45 хвилин.

Тривалість перерв:   Для учнів 1-го класу між уроками – 20 хвилин, між 2 і 3-м  уроками - велика перерва 30 хвилин.

Для 2-4 класів –  по 15 хвилин, між  2 і 3 уроками – 25 хвилин

Для 5-11 класів між уроками – 10 хвилин, між 3 і 4 та 4 і 5 уроками – великі перерви по 20 хвилин.

Реалізація варіативної складової (індивідуальні та групові заняття та консультації) – після 1600 за окремим розкладом.

Особливості організації освітнього процесу

Початкова школа

Зміст програми для 1-4-х класів, розробленої під керівництвом  О. Я. Савченко, має потенціал для формування у здобувачів освіти наступних ключових компетентностей. Спільним для всіх ключових компетентностей  є такі: - вміння читання з розумінням, - уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, творчість, ініціативність,  здатність логічно обґрунтувати позицію, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв'язувати проблеми, співпрацювати з іншими особами. Враховуючи інтегрований характер компетентності у процесі реалізації Типової освітньої програми використовуються внутрішньо предметні і між предметні зв'язки, які сприяють цілісності результатів початкової освіти  та переносу умінь у нові ситуації.

     За рахунок годин варіативної частини навчального плану обрано окремі курси «Музичне мистецтво»  та «Образотворче мистецтво» по 1 годині в 1-4 класах. У всіх 1-4 класах виділено додаткові години на навчальні предмети англійська мова та молдовська мова по 0,5 години. 

Основна школа

     Варіативна складова навчального плану у школі ІІ ступеня використана на індивідуальні заняття та консультації, а також факультативній курс Російська мовапо 1 годині у 9-А,Б; 7-Б класах та по 2 години у 6, 7-А, 8-А, Б кл.

Індивідуальні заняття та консультації:

-з української мови (по 1 години у 5-А та по 0,5 години 6, 8-А 9 А-Б класах),

- з математики (по 1 годині у 5-А, 6, 7-А, 8-А,Бкл.; 0,5 години у 5-Б, 9-А і Б кл.)

- з молдовської мови у 5-А класі 0,5 години.

На виконання частини шостої статті 5 Закону України «Про загальну середню освіту» учні 5-9 класів з молдовською мовою навчання здобувають базову середню освіту державною мовою в обсязі від 20 до 40% від річного обсягу навчального часу. Таким чином у 5-Б класі українською мовою викладається фізична культура, основи здоров’я, музичне мистецтво та історія України, у 7-Б класі до цього переліку додається всесвітня історія та образотворче мистецтво, у 8-Б класі – мистецтво, інформатика, у 9-Б класі – основи правознавства.

Старша школа

     У школі ІІІ ступеня навчання організовано з профільним навчанням української мови і літератури.

З метою виконання навчальної програми на академічному рівні предмету «Математика» в 10 та 11 класах за рахунок варіативної складової виділено відповідно по 1 годині.

     Навчальний предмет фізика обрано за програмою «Фізика. 10-11 класи» авторського колективу під керівництвом В. М. Локтева та «Астрономія 10-11 клас» авторського колективу під керівництвом Яцківа Я. Я.

 З метою поглиблення знань, розвитку творчих здібностей дітей, якісної систематичної підготовки учнів 10-11 класів до зовнішнього незалежного оцінювання якості знань, усунення розриву між рівнем середньої освіти і рівнем, необхідним для продовження навчання у вищих навчальних закладах, варіативну частину навчального плану використано на індивідуальні та групові заняття:

– з історії у 10-11 класах по 0,5 та 1 годині відповідно;

- з англійської мови - 0,5 години у 10 класі

- з математики по 1 годині у 10 і 11 класах;

- з української мови та біології – по 0,5 години у 11 класі.

Структура 2021/2022 навчального року

2021/2022навчальний рік розпочинається 1 вересня святом День знань і закінчується не пізніше 1 липня 2022 року проведенням річного оцінювання, державної підсумкової атестації навчальних досягнень учнів.

     Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

   І семестр – з 01.09. по 28.12. 2021р

ІІ семестр – з 10.01. по 31.05. 2022р.

Навчальні екскурсії та навчальна практика проводяться протягом року згідно додатку до листа МОН України від 06.02.2008р №1/9 – 61 «Методичні рекомендації щодо організації навчально – виховного процесу під час проведення навчальних екскурсій та навчальної практики учнів загальноосвітніх навчальних закладів».

Закінчується навчальний рік проведенням державної підсумкової атестації випускників початкової, основної і старшої школи.

Впродовж навчального року для учнів проводяться канікули:

Осінні – 25.10. по 31.10.2021 р.

Зимові – 29.12. по 09.01.2022р.

Весняні -  26.03.-по 03.04. 2022р.

Вручення свідоцтвпро здобуття базової середньої освіти випускникам 9-х класів 10 червня 2022 р. та свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти випускникам 11 –го класу провести після завершення здачі державної підсумкової атестації та оприлюднення результатів, орієнтовно 24 червня 2022р.                                               

 ІІІ. Робочі навчальні плани

                                                                                 за Типовою освітньою програмою

                                                                             розробленою під керівництвом О. Я. Савченко,

                                                      затвердженою наказом МОН України

                                                                  від 08.10.2019р. № 1272

Робочий навчальний план

для 1 - 2 - х  класів з українською мовою навчання

з вивченням молдовської мови

на 2021/2022 навчальний рік

Назва освітньої галузі

Навчальні предмети

Кількість годин у класі

1

на тиждень

на рік

2-А

На тиждень

на рік

Мовно– літературна,

у тому числі

Українська мова (навчання грамоти)

7

245

4

140

Українське  читання

3,5

122

Молдовська мова

1

35

1

35

Англійська мова

1

35

1,5

53

Математична

математика

4

140

4

140

Я досліджую світ

природнича,

соціальна і здоров'язбережувальна,

громадянська й історична

1

1

1

105

1

1

1

105

Технологічна

Інформатична

Дизайн і технології

1

35

1

35

Інформатика

1

35

Мистецька

Музичне мистецтво

1

35

1

35

Образотворче мистецтво

1

35

1

35

Фізкультурна

Фізична культура

3

105

3

105

Варіативний складник

Додаткові години на навчальні предмети

Англійська мова

0,5

18

0,5

17

Молдовська  мова

0,5

17

0,5

18

Гранично допустиме тижневе/річне навчальне навантаження здобувача освіти

20

700

22

770

Загальна кількість навчальних годин

23

805

25

875

за Типовою освітньою програмою

                                                                             розробленою під

 керівництвом О. Я. Савченко,

                                                      затвердженою наказом МОН України

                                                                  від 08.10.2019р. № 1272

Робочий навчальний план

2-Б класу  з молдовською мовою навчання

на 2021/2022 навчальний рік

Назва освітньої галузі

Навчальні

предмети

Кількість годин

2-Б клас

На тиждень

На

 рік

Мовно  – літературна

у тому числі:

Українська мова

4

140

Молдовська мова та читання

4,5

157

Англійська мова

1,5

53

Математична

математика

4

140

Я досліджую

світ

природнича

соціальна і здоров'язбережувальна

громадянська й історична

1

1

105

1

Технологічна

Дизайн і технології

1

35

Інформатична

Інформатика

1

35

Мистецька

Образотворче мистецтво

1

35

Музичне мистецтво

1

35

Фізкультурна

Фізична культура

3

105

Додаткові години на навчальні предмети

Англійська мова

0,5

17

Молдовська мова

0.5

18

Гранично допустиме тижневе/ річне навантаження здобувача освіти

22

770

Загальна кількість навчальних годин

25

875

Відповідно до Типової освітньої програми,

розробленою під керівництвом О.Я. Савченко,

Затвердженою наказом МОН України

від 08.10.2019 №1273 стр.5

Робочий навчальний план

для 3 - 4- х  класів з українською мовою навчання

з вивченням молдовської мови

на 2021/2022 навчальний рік

Назва освітньої галузі

Навчальні предмети

Інваріантний складник

Кількість годин у класі

3-А

на тиждень

на рік

4-А

На тиждень

на рік

Мовно– літературна,

у тому числі

Українська мова та література

7

245

7

245

Молдовська мова

1

35

1

35

Англійська мова

2

70

2

70

Математична

математика

5

175

5

175

Я досліджую світ

природнича,

соціальна і здоров'язбережувальна,

громадянська й історична

2

0,5

0,5

105

2

0,5

0,5

105

Технологічна

Інформатична

Дизайн і технології

1

35

1

35

Інформатика

1

35

1

35

Мистецька

Музичне мистецтво

1

35

1

35

Образотворче мистецтво

1

35

1

35

Фізкультурна

Фізична культура

3

105

3

105

Варіативний складник

Додаткові години на навчальні предмети

Англійська мова

0,5

18

0,5

17

Молдовська  мова

0,5

17

0,5

18

Гранично допустиме тижневе/річне навчальне навантаження здобувача освіти

25

875

25

875

Загальна кількість навчальних годин

26

910

26

910

Відповідно до Типової освітньої програми,

розробленою під керівництвом О.Я. Савченко,

Затвердженою наказом МОН України

від 08.10.2019 №1273 стр.5

Робочий навчальний план

для 3 - 4- х  класів з молдовською мовою навчання

на 2021/2022 навчальний рік

Назва освітньої галузі

Навчальні предмети

Інваріантний складник

Кількість годин у класі

3-Б

на тиждень

на рік

4-Б

На тиждень

на рік

Мовно– літературна,

у тому числі

Українська мова та література

4

140

4

140

Молдовська мова  Молдовське читання

2

2

70

70

     2

     2

70

70

Англійська мова

2

70

2

70

Математична

математика

5

175

5

175

Я досліджую світ

природнича,

соціальна і здоров'язбережувальна,

громадянська й історична

2

0,5

0,5

105

2

0,5

0,5

105

Технологічна

Інформатична

Дизайн і технології

1

35

1

35

Інформатика

1

35

1

35

Мистецька

Музичне мистецтво

1

35

1

35

Образотворче мистецтво

1

35

1

35

Фізкультурна

Фізична культура

3

105

3

105

Варіативний складник

Додаткові години на навчальні предмети

Англійська мова

0,5

18

0,5

17

українська  мова

0,5

17

0,5

18

Гранично допустиме тижневе/річне навчальне навантаження здобувача освіти

25

875

25

875

Загальна кількість навчальних годин

26

910

26

910

Відповідно до таблиці 12

 Типової освітньої програми,

затвердженою наказом МОН України

від 20.04.2018р. №405

Робочий навчальний план

 для 5-9 класів з українською мовою навчання і вивченням

молдовської  мови на 2021/2022 навчальний рік

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

5-А

6

7-А

8-А

9-А

Мови і літератури

Українська мова

3,5

3,5

2,5

2

2

українська література

2

2

2

2

2

Англійська мова

3

2

2

2

2

Молдовська мова

2

2

2

2

2

Зарубіжна література

2

2

2

2

2

Суспільство

знавство

Історія України

1

1

1

1,5

1,5

Всесвітня історія

-

1

1

1

1

Основи правознавства

1

Мистецтво

Музичне мистецтво

1

1

1

Образотворче мистецтво

1

1

1

Мистецтво

1

1

Математика

Математика

4

4

Алгебра

2

2

2

геометрія

2

2

2

Природо-

знавство

Природознавство

2

Біологія

2

2

2

2

Географія

2

2

2

1,5

Фізика

2

2

3

хімія

1,5

2

2

Технології

Трудове навчання

2

2

1

1

1

інформатика

1

1

1

2

2

Здоров'я і

Фізична культура

Основа здоров'я

1

1

1

1

1

Фізична культура

3

3

3

3

3

Разом

25,5+3

27,5+3

29+3

29,5+3

31+3

Додатковий час на:

-факультативний курсРосійська мова

2

2

2

1

Індивідуальні заняття та консультації:

З математики

1

1

1

1

0,5

З молдовської мови

0,5

З української мови

1

0,5

0,5

0,5

Гранично допустиме навчальне навантаження

28

31

32

33

33

Всього

31

34

35

36

36

Відповідно до таблиці 2

 Типової освітньої програми,

затвердженою наказом МОН України

від 20.04.2018р.  №405

Робочий навчальний план

 для 5-9 класів з навчанням 

молдовською  мовою на 2021/2022 навчальний рік

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

5-Б

7-Б

8-Б

9-Б

Мови і літератури

Українська мова

3,5

2,5

2

2

українська література

2

2

2

2

Англійська мова

3

2

2

2

Молдовська мова

3

2,5

2

2

Інтегрований курс

 «Література» (молдовська та зарубіжна)

2

2

2

2

Суспільство

знавство

Історія України

1

1

1,5

1,5

Всесвітня історія

-

1

1

1

Основи правознавства

1

Мистецтво

Музичне мистецтво

1

1

Образотворче мистецтво

1

1

Мистецтво

1

1

Математика

Математика

4

Алгебра

2

2

2

геометрія

2

2

2

Природо-

знавство

Природознавство

2

Біологія

2

2

2

Географія

2

2

1,5

Фізика

2

2

3

хімія

1,5

2

2

Технології

Трудове навчання

2

1

1

1

інформатика

1

1

2

2

Здоров'я і

Фізична культура

Основа здоров'я

1

1

1

1

Фізична культура

3

3

3

3

Разом

26,5+3

29,5+3

29,5+3

31+3

Додатковий час на:

-факультативний курс «Російська мова»

1

2

1

-Індивідуальні заняття та консультації:

-З української мови

-з математики

0,5

0,5

0,5

Граничнодопустиме навчальне навантаження

28

32

33

33

Всього

30

33,5

34,5

36

Відповідно до таблиці 2

Типової освітньої програми

Затвердженою наказом МОН України

від 20.04.2018 №408

(в редакції наказу МОН України

від 28.11.2019р. №1493)

Робочий навчальний план

для 10-11-х класів з українською мовою навчання

 з вивченням молдовської мови на 2021/2022 навчальний рік

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

10

11

Базові предмети

29 годин

28 годин

Українська мова

2+2

2+2

Українська література

2+2

2+2

Зарубіжна література

1

1

Англійська мова

2

2

Молдовська мова

1

1

Історія України

1.5

1,5

Всесвітня історія

1

1

Громадянська освіта

2

Математика (алгебра і початок аналізу та геометрія)

3

3

Біологія і екологія

2

2

Географія

1,5

1

Фізика

3

4

Хімія

1,5

2

Фізична культура

3

3

Захист Вітчизни

1.5

1,5

Вибірково - обов'язкові предмети

Інформатика

Мистецтво

1,5

1,5

1,5

1,5

Додаткові години на базові предмети: геометрія

1

1

Разом

33+3

32+3

Гранично допустиме навчальне навантаження на учня

33

33

Індивідуальні та групові заняття:

-з  історії України

0,5

1

  • з англійської мови

0,5

  • з математики

1

1

З української мови

0,5

З біології

0,5

Всього

38

38

Корекційно  –  розвитковий складник

для учениці з особливими освітніми потребами

Відповідно до таблиці 12

 Типової освітньої програми,

затвердженою наказом МОН України

від 20.04.2018р.  №405

Робочий навчальний план

для учениці 5–А класу з українською мовою навчання

 з вивченням молдовської мови

(для дитини з порушенням інтелектуального розвитку)

на 2021/2022 навчальний рік Казани Ганни

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

5 клас

Мови і літератури

Українська мова

3,5

українська література

2

Молдовська мова

2

Зарубіжна література

2

Суспільство

знавство

Історія України

1

Мистецтво

Музичне мистецтво

1

Образотворче мистецтво

1

Математика

Математика

4

Природо-

знавство

Природознавство

2

Технології

Трудове навчання

2

інформатика

1

Здоров'я і

Фізична культура

Основа здоров'я

1

Фізична культура

3

Разом

22,5+3

Корекційно – розвиткові заняття

Розвиток мовлення

3

Соціально – побутове орієнтування

2

Гранично допустиме навчальне навантаження

28

Всього

30,5

PS!Витяг з довідки учениці: Рекомендовано навчання за загальноосвітньою програмою для дітей з порушенням інтелектуального розвитку.

Потребує корекційно – розвиткові заняття :

  розвиток мовлення – 3 години соціально – побутове орієнтування – 2 години.

Корекційно  –  розвитковий складник

для учениці з особливими освітніми потребами

Відповідно до таблиці 12

 Типової освітньої програми,

затвердженою наказом МОН України

від 20.04.2018р.  №405

Робочий навчальний план

для учениці 6 класу з українською мовою навчання

 з вивченням молдовської мови

(для дитини з порушенням інтелектуального розвитку)

на 2021/2022 навчальний рік Мунтян Андріани

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

6 клас

Мови і літератури

Українська мова

3,5

українська література

2

Молдовська мова

2

Зарубіжна література

2

Суспільство

знавство

Історія України

1

Мистецтво

Музичне мистецтво

1

Образотворче мистецтво

1

Математика

Математика

4

Природо-

знавство

Біологія

географія

2

2

Технології

Трудове навчання

2

інформатика

1

Здоров'я і

Фізична культура

Основи здоров'я

1

Фізична культура

3

Разом

24,5+3

Корекційно – розвиткові заняття

Розвиток мовлення

3

Соціально – побутове орієнтування

2

Гранично допустиме навчальне навантаження

27,5

Всього

32,5

PS!Витяг з довідки учениці: Рекомендовано навчання за загальноосвітньою програмою для дітей з порушенням інтелектуального розвитку.

Потребує корекційно – розвиткові заняття :

  розвиток мовлення – 3 години

  соціально – побутове орієнтування – 2 години.

Корекційно  –  розвитковий складник

для учениці з особливими освітніми потребами

Відповідно до таблиці 12

 Типової освітньої програми,

затвердженою наказом МОН України

від 20.04.2018р.  №405

Робочий навчальний план

для учениці 7 класу з українською мовою навчання

 з вивченням молдовської мови

(для дитини з порушенням інтелектуального розвитку, Рогожа Раміна)

на 2021/2022 навчальний рік

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класі

7-А клас

Мови і літератури

Українська мова

2,5

українська література

2

Молдовська мова

2

Зарубіжна література

2

Суспільство

знавство

Історія України

Всесвітня історія

1

1

Мистецтво

Музичне мистецтво

1

Образотворче мистецтво

1

Математика

Алгебра

геометрія

2

2

Природо-

знавство

Біологія

Географія

Фізика

хімія

2

2

2

1,5

Технології

Трудове навчання

1

інформатика

1

Здоров'я і

Фізична культура

Основи здоров'я

1

Фізична культура

3

Разом

27+3

Корекційно – розвиткові заняття

Розвиток мовлення

3

Соціально – побутове орієнтування

2

Гранично допустиме навчальне навантаження

30

Всього

35

PS!Витяг з довідки учениці: Рекомендовано навчання за загальноосвітньою програмою для дітей з порушенням інтелектуального розвитку.

Потребує корекційно – розвиткові заняття :

 розвиток мовлення – 3 години соціально – побутове орієнтування – 2 години.

Корекційно  –  розвитковий складник

для учня з особливими освітніми потребами

Відповідно до таблиці 2

Типової освітньої програми

(наказ МОН України

від 20.04.2018р. № 405)

Робочий навчальний план

для учня 8-Б  класу з молдовською мовою навчання

(для дітей із інтелектуальними порушеннями (Мунтян Максим))

на 2021/2022 навчальний рік

Освітні галузі

Навчальні

предмети

Кількість годин на тиждень у класі; 8-Б кл

Мови і літератури

Молдовська мова

2

Інтегрований курс «Література» молдовська та зарубіжна

2

Українська мова

2

Українська література

2

Суспільствознавство

Історія України

1,5

Всесвітня історія

1

Математика

Алгебра

геометрія

2

2

Природознавство

Біологія

Географія

Фізика

хімія

2

2

2

2

Здоров'я і фізична культура

Фізична культура

Основи здоров’я

2

1

Технології

Трудове навчання

інформатика

1

2

Мистецтво

 мистецтво

1

Разом

27,5+2

Корекційно – розвиткові заняття

Соціально – побутове орієнтування

2

Розвиток мовлення

1

Лікувальна фізкультура

Гранично – допустиме навчальне навантаження на учня

29,5

Всього

33,5

І\/. Програмне забезпечення варіативного компоненту

Назва

К

Л

А

С

Видання або лист МОН України, яким рекомендовано використання даної програми у ЗНЗ

Кіл-ть годин у навч. Плані

5

Факультативний  курс Російська мова

6

7-А

8-А

9-А

7-Б

8-Б

9-Б

Лист МОН України від 15,07, 2013р. №1/11 – 11508 Освітній портал КВНЗ   КОР «Академія неперервної доступу» - Режим доступу: https://  drive.

google.com /file/d/ob_Rr7P

720TPCRWJgeVZxaUxEb

Tg/view

2

2

2

1

1

2

1

6

Індивідуальні заняття та консультації:

з української мови

11

9-Б

5-А

0,5

0,5

0,5

з математики

5-А

1

5-Б

0,5

6

1

7-А

8-А

1

1

9-А,

9-Б

0,5

0,5

10

1

11

1

з біології

11

0,5

з історії України

11

10

1

0,5

з молдовської мови

5-А

0,5

з англійської мови

10

0,5

\/. Програмне забезпечення інваріантної складової  І ступінь 

Перелік навчальних програм

для учнів закладів загальної середньої освіти І ступеня

(затверджені наказом МОН від 29.05.2015 № 584)

Назва навчальної програми

1

Українська мова. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

2

Українська мова. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням румунською (молдовською) мовою 1–4 класи

3

Інформатика. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 2–4 класів

4

Літературне читання. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 2–4 класи

5

Математика. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

6

Мистецтво. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

7

Музичне мистецтво. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

8

Образотворче мистецтво. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

9

Основи здоров'я. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

10

Природознавство. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

11

Трудове навчання. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

12

Фізична культура. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1–4 класи

13

Я у світі. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 3–4 класи

14

Літературне читання. Навчальна програма загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою 2–4 класи

15

Молдовська мова. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою 1–4 класи

16

Молдовська мова. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою 1–4 класи

17

Іноземні мови. Навчальні програми для 1–4 класів загальноосвітніх навчальних закладів та спеціалізованих шкіл

Перелік навчальних програм

для учнів закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня

(затверджені наказами МОН від 07.06.2017 № 804 та від 23.10.2017 № 1407)

№ п/п

Назва навчальної програми

1

Українська мова

2

Українська література

3

Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою

4

Біологія

5

Всесвітня історія

6

Географія

7

Зарубіжна література

8

Інформатика

9

Історія України

10

Математика

11

Мистецтво

12

Основи здоров’я

13

Природознавство

14

Трудове навчання

15

Фізика

16

Фізична культура

17

Хімія

18

Молдовська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою

19

Молдовська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

20

Навчальні програми з інтегрованого курсу «Література» (молдовська та зарубіжна)

21

Іноземні мови

        

Перелік навчальних програм

для учнів закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня

(затверджені наказами МОН від 23.10.2017 № 1407

та від 24.11.2017 № 1539)

№ п/п

Назва навчальної програми

Рівень вивчення

Українська мова

Профільний рівень

Астрономія (авторський колектив під керівництвом Яцківа Я. Я.)

Рівень стандарту

Біологія і екологія

Рівень стандарту

Всесвітня історія

Рівень стандарту

Географія

Рівень стандарту

 Громадянська освіта (інтегрований курс)

Рівень стандарту

Зарубіжна література

Рівень стандарту

Захист України

Рівень стандарту

Інформатика

Рівень стандарту

Історія України

Рівень стандарту

Історія: Україна і світ  (інтегрований курс)

Рівень стандарту

Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія)

Рівень стандарту

Мистецтво

Рівень стандарту

Технології

Рівень стандарту

Українська література

Профільний рівень

Фізика і астрономія (авторський колектив під керівництвом Локтєва В. М.)

Рівень стандарту

Фізика і астрономія (авторський колектив під керівництвом Ляшенка О. І.)

Рівень стандарту

Фіhgtfhvgjhbjзична культура

Рівень стандарту

Хімія

Рівень стандарту

Молдовська мова для ЗНЗ з навчанням українською мовою

Рівень стандарту

Іноземні мови

Рівень стандарту

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.