Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 34 людини

День української писемності

Дата: 16 листопада 2021 о 14:14
Автор: Кокош В. І.
132 перегляда

      Уже традиційно у перші тижні листопада в нашій школі  урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня. Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
         Метою всіх проведених заходів було:
- донести до учнів красу і багатство української мови;

- формувати відчуття краси рідної мови;

- розвивати мовленнєві здібності учнів;

- збагачувати словниковий запас;

- виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

     Викладачі української мови і літератури С.В. Коваль, Л.М. Лотоковська, не тільки бездоганно підготувалися до Тижня, але й проявили творчу ініціативу, ознайомили з основними заходами, закликали брати активну участь як учнів, так і вчителів. А також розповіли про заснування Дня української писемності та мови, якому й присвячено проведення предметного тижня з української мови.

      Під гаслом «Слова росли із ґрунту, мов жита. Добірним зерном колосилась мова. Вона як хліб. Вона мені свята» пройшло в 6-му класі літературно – мовознавчий брейн – ринг «Світ українського слова» який провела вчителька Коваль Світлана Володимирівна. Мета цього заходу була: «Розвивати пізнавальний інтерес учнів, кмітливість, спостережливість, творчі здібності; виховувати, почуття поваги до історичного минулого нашої країни, почуття національної  свідомості та нерозривного зв’язку зі своїми предками, естетичні почуття до української пісенної творчості, патріотичні почуття та усвідомлення української приналежності.» Учні команд розгадували ребуси, знаходили помилки при написанні слів. Кожна команда готувала газету до Дня української писемності та мови. Учні дуже активно працювали.

     Так само Коваль Світлана Володимирівна провела відкритий урок тема якого «Змінювання і творення слів. Твірне слово – база для утворення іншого слова. Ознайомлення зі словотвірним словником». Мета уроку: «Ознайомити учнів із завданнями розділу «Словотвір. Орфографія», дати поняття про похідні і непохідні слова, твірну й похідну основи, спосіб словотвору; розвивати загально пізнавальні вміння школярів працювати зі словотвірним словником; збагачувати словниковий запас учнів, розвивати творче мислення, уяву; мовленнєві навички; виховувати інтерес  до української мови, духовної спадщини українського народу.»

     Під час уроку вчителька використала відеоролік від Олександра Авраменка, тестування за допомогою платформи «На урок», коло ідей, дослідження – пошук.

      Вчителька  Лотоковська Л.М. провела усний журнал «Від Нестора Літописця до наших днів. Мета заходу: «Ознайомити учнів з історією свята, поглибити знання про Нестора Літописця, його внесок у становлення та розвиток української мови; розширювати знання про красу і багатство української мови; збудити прагнення учнів  продемонструвати свої знання та вміння з української мови; виховувати в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, глибоку повагу до рідної мови» Під час заходу вчителька використовувала інтерактивну дошку.

     Тиждень української мови – це можливість ще раз нагадати собі і оточуючим хто ми і чиї ми діти.

     Учителі української мови та літератури висловили щиру вдячність усім учасникам за активну участь у заходах, учителям та адміністрації школи за допомогу в організації та проведенні тижня, прищеплення почуття любові до Батьківщини; виховання в учнів національно – патріотичної свідомості, активної життєвої позиції.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.